Доказова база підриву дамби Каховської ГЕС є. За ним стоїть воєнно-політичне керівництво РФ - представник ГУР

Є доказова база підриву дамби Каховської ГЕС окупантами і вона активно продовжує збиратись. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, - пише Укрінформ.

«Є доказова база і вона активно продовжує зараз збиратись. Є маса прямих і непрямих свідчень того, що за цілеспрямованим знищенням дамби Каховської ГЕС, а мова йде про підрив, стоїть не просто РФ, а воєнно-політичне керівництво», - сказав Юсов.

За його словами, РФ намагається зняти відповідальність із себе за підрив Каховської ГЕС, і, якщо це не вийде, принаймні прирівняти жертву і агресора і організувати якусь певну дискусію.

«Давайте поговоримо. Зробимо вигляд, що не все однозначно. Але – ні, все однозначно. І справді цей терористичний акт скоїли росіяни на українській території. За це відповідальність несе держава-терорист. І персональну відповідальність несе очільник рашистського режиму і його поплічники», - наголосив Юсов.

Він нагадав, що ГУР і президент на весь світ повідомляли про те, що рашисти мінують Каховську ГЕС і дамбу - і це відбувалось іще минулого року. Весь цей час ворог готував цей жахливий злочин і для цього шукалась слушна критична нагода». І саме зараз вони скоїли цей злочин, намагаючись обмежити і зупинити дії українських збройних сил», - сказав розвідник.

Крім того, він нагадав, що за тиждень у РФ у нормативно-правову базу були внесені зміни з метою, що можна не розслідувати наслідки техногенної катастрофи у воєнний час: «Це - як явка з повинною». Крім того, всі заяви окупантів у перші години підриву суперечили одна одній. «Вільний світ у цілому дає адекватну оцінку, і Україна збирає доказову базу і не буде вестись на провокації з боку РФ», - підкреслив Юсов.

Як повідомлялося, вночі 6 червня російська армія підірвала дамбу Каховської ГЕС. На Херсонщині розпочали евакуацію населення з небезпечних місць, для яких є ризик затоплення. За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС правоохоронці розпочали розслідування за статтею "екоцид". В Укргідроенерго заявили, що ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті