Домовились з Кадировим: ПВК "Вагнер" розпочала вербування ув'язнених у Чечні

У перший тиждень січня в колоніях Чечні почалося вербування ув'язнених у ПВК "Вагнер", раніше найманці не були помічені у цьому регіоні. Про це повідомила голова фонду «Русь Сидяча» Ольга Романова у коментарі «Верстці».

«До минулого тижня ми говорили, що Вагнер був скрізь, окрім Чечні, – сказала Романова. - Чечню він обходив. Тепер Вагнер скрізь, включаючи Чечню. Вони домовилися з Кадировим».

За її словами, таким чином з початку року розпочалася третя хвиля вербування ув'язнених для участі у війні з Україною, яка покриває колонії у всіх регіонах країни. Перша хвиля таких вербувань, за словами Романової, йшла в центральній частині країни з 26 червня до 21 вересня 2022 року, а друга — на Уралі та Далекому Сході з 21 вересня до кінця грудня.

«Друга хвиля була найбільшою, найурожайнішою — з Уралу до Далекого Сходу. Вони набрали основну частину там, а потім у грудні вербування припинилося, причому скрізь, – розповіла Ольга Романова. — Винен у цьому був сам Пригожин. Ув'язнені побігли з фронту у двох напрямках: дезертирство та здавання в полон. Це набуло масового характеру».

За словами Романової, коли кількість втеч з фронту почала збільшуватися, пов'язаний із ПВК Вагнера Telegram-канал поширив відео позасудової кари завербованого на війну ув'язненого Євгена Нужина. В опублікованому ролику невідомі у масках на смерть забили Нужина кувалдою.

«Ми знаємо про існування як мінімум чотирьох подібних відео, які не стали публічними, але про них розповідають ув'язнені. Їм їх показували, – повідомила Ольга Романова. — Ці відео призупинили вербування. Пригожин вважав, що відео зупинять дезертирство і здачу в полон, так, це сталося, але і кількість охочих воювати різко зменшилася. Якщо до цього він заходив до зон і брав мінімум по 100 осіб, а в середньому 300-400, то в грудні їхня кількість скоротилася до 20-29».

Ситуація змінилася з 5 січня, коли стало відомо, що близько 20 засуджених, які брали участь у війні як найманці, отримали помилування, повідомила глава «Сидячої Русі». «Зараз ми спостерігаємо сплеск нових вербування, — сказала Романова. — Так, із першого тижня січня почалася нова, третя хвиля».

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті