"Добро і зло помінялися місцями". Болгарський режисер відмовився від нагороди Московського кінофестивалю

Болгарський режисер та аніматор Теодор Ушев відмовився від нагороди Московського кінофестивалю, яку йому присудили за фільм "Фі 1618". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Оскільки режисер знаходиться не в росії, організатори кінофестивалю попросили Ушева записати відео зі своїм виступом. У відеозверненні режисер звернувся до журі російською, англійською та болгарською мовами.

"За будь-яких інших обставин я був би щасливий прийняти цю статуетку – вона символізує перемогу добра над злом. Але сьогодні тут, у цій країні, в прекрасній Москві добро і зло помінялися місцями. Я не можу прийняти цю нагороду в місті, з якого віддається наказ вбивати дітей, жінок та старих", – сказав Ушев.

Як зазначає Болгарська служба "Радіо Свобода", це відео під час церемонії нагородження не показали. Натомість зі сцени прозвучали слова про те, що творці фільму "не змогли бути присутніми на церемонії і нагорода буде вручена їм пізніше".

"Фі 1.618" – це фільм про нову націю вічно живих і біологічно досконалих людей – біотитанів, які готуються назавжди залишити Землю на борту корабля "Вихор" для виконання своєї місії.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті