До відставки Залужного негативно поставилися б 72% українців - опитування

72% опитаних українців кажуть, що негативно поставилися б до відставки Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

За даними соціологів, лише 2% респондентів поставилися до цього позитивно. Ще 21% мають нейтральне сприйняття цього, а 5% — не змогли сформулювати свою думку. Критичне ставлення до ідеї відставки Залужного зафіксували в усіх регіонах України.

Соціологи також питали українців, чи довіряють вони військовим командувачам: Головнокомандувачу ЗСУ Залужному, главі ГУР МОУ Кирилу Буданову та командувачу Сухопутних військ ЗСУ Олександру Сирському. Усі троє мають високу довіру населення, хоча є різниця у частках через різний рівень обізнаності про них.

Так, серед загалом усіх респондентів 92% довіряють Залужному, а серед тих, хто знає командувачів, — 94%. Буданову загалом довіряють 60% опитаних, при цьому 18% його не знали. Серед тих, хто знає главу ГУР, рівень довіри — 73%.

Генералу Сирському загалом довіряють 33% опитаних, але 48% не знають його. У перерахунку до тих, хто знає командувачів, Сирському довіряють 63%.

Соціологи також запитували, чи вірять респонденти у «певні розбіжності чи тертя» між президентом Володимиром Зеленським та Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. За даними соціологів, вірять у це 43% опитаних українців, у тім з них лише 8% вважають, що ситуація дуже серйозна. Решта 35% вважають ці непорозуміння не дуже серйозними. Ще 39% взагалі не вважають, що є певний конфлікт.

Упродовж 4-10 грудня методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1200 респондентів з усіх регіонів України (крім АР Крим). Опитування проводилося громадянами України віком від 18 років, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% для показників, близьких до 10%, 1,4% для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Утім КМІС вважає, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.

Нагадаємо, як свідчать результати опитування, понад 45% українців донатять на армію з кожної зарплати. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті