До суду скеровано обвинувальний акт проти генерала РФ, який наказував обстрілювати міста Луганщини

Прокурори Луганської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно генерал-лейтенанта РФ, який очолив окупаційну армію так званої "ЛНР". Про це повідомили ни сайті Офісу генпрокурора України 16 жовтня.

"Йому інкриміновано вчинення умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, і ведення агресивної війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України)", - сказано в повідомленні.

З початком повномасштабного російського вторгнення генерал-майора зс рф призначено керувати так званим "2-им армійським корпусом народної міліції ЛНР". Обвинувачений безпосередньо віддавав накази бійцям "ЛНР" під час боїв за Рубіжне, Кремінну, Сєвєродонецьк, Лисичанськ та інші населені пункти Луганщини. Під його командуванням ворожі війська наносили масовані удари із застосуванням авіації, броньованої техніки та іншого важкого озброєння по об’єктам критичної інфраструктури регіону та житлу цивільного населення.

"Це призвело до загибелі та травмування мирних жителів, у тому числі дітей, знищення об’єктів житлового фонду, майна та інфраструктури. Такі методи заборонені нормами міжнародного гуманітарного права та свідчать про ведення агресивної війни на території України", - йдеться в повідомленні.

За успішне виконання наказів керівництва РФ під час так званої "спецоперації" на сході України йому присвоєно звання "героя росії", "героя ЛНР", генерал-лейтенанта, також нагороджено "орденом Ахмата Кадирова".

Зазначається, що йому загрожує довічне позбавлення волі.

Раніше повідомлялось, що друг путіна Чемезов, який оптом постачає "Кинджали" й іншу зброю для ударів по Україні, отримав підозру від СБУ.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті