До 12 років ув’язнення засуджено мешканця Біловодська, який добровільно служив в армії РФ, єдиний вцілів з розбитого підрозділу й потрапив у полон

Старшого мінометника, який добровільно служив в окупаційній армії, воював проти українських військ на Луганщині та Донеччині й потрапив у полон, засуджено до 12 років ув’язнення. Про це повідомила Луганська обласна прокуратура на своєму сайті та СБУ 20 червня.

"За публічного обвинувачення прокурорів Лисичанської окружної прокуратури Луганської області визнано винним громадянина у добровільній участі в незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Йому призначено покарання - 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавлено права впродовж 15 років обіймати посади у військовій сфері та правоохоронних органах", - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що в кінці вересня 2023 року мешканець Біловодська у Луганську добровільно підписав контракт на проходження військової служби в збройних силах РФ. На посаді старшого мінометника "2-го мотострілецького батальйону 123-ї окремої мотострілецької бригади" воював у населених пунктах Луганщини та Донеччини. Цей підрозділ входить до складу "2-го армійського корпусу" військ держави-агресора.

Засуджений облаштовував позиції, заступав на бойові чергування та здійснював вогневе ураження позицій ЗСУ.

СБУ уточнює, що в кінці лютого 2024 року в районі Соледару його підрозділ був знищений Збройними Силами України. Фігурант виявився єдиним, хто вцілів. Дві доби він ховався від українських військових у водостічній трубі. Потім вирішив здатись у полон, аби зберегти своє життя.

Раніше повідомлялось, що до 15 років тюрми загрожує колаборанту, який воював проти України у складі окупаційної армії й потрапив у полон під час запеклих боїв на Луганщині

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті