Єдиний вцілів після знищення підрозділу біля Сватового: до 15 років тюрми загрожує полоненому бойовику

До 15 років тюрми загрожує колаборанту, який воював проти України у складі окупаційної армії й потрапив у полон під час запеклих боїв на Луганщині. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк. 

"Встановлено, що 44-річний громадянин України, який фактично мешкав в РФ, у квітні 2024 року підписав контракт з міноборони РФ і був призначений командиром відділення у 12-му танковому полку окупаційної армії. "Бойовий шлях" зрадника почався і завершився у тимчасово окупованій Луганській області. Там він пройшов військовий вишкіл і брав участь у бойових діях проти України", - сказано в повідомленні.

У травні цього року бойовик отримав від командування наказ "будь-якою ціною" закріпитися на бойових позиціях у лісовому масиві на Сватівщині. Під час штурмових дій його підрозділ був повністю знищений українськими захисниками. Фігурант виявився єдиним, хто вцілів. Аби зберегти життя, він здався у полон.

"Він надав СБУ свідчення щодо служби в лавах рашистської армії, своїх командирів, воєнних злочинів, вчинених ворогом", - підкреслюється в повідомленні.

Зазначається, що зловмисник відповідатиме за добровільну участь у збройних формуваннях держави-агресора (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Обвинувальні матеріали щодо нього скеровано до суду. Бойовику загрожує до 15 років позбавлення волі. 

Раніше повідомлялось, що підозри отримали ще троє зрадників, які катували патріотів у Сватовому на Луганщині.

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті