Для дітей-переселенців з Луганщини організували пізнавальні вихідні в Києві: екскурсія, подарунки й власноручне виготовлення паперу

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку з числа внутрішньо переміщених осіб з Луганщини, які зареєстровані в хабі міста Київ, провели екскурсію в Музей книги і друкарства України. Екскурсія відбулась 31 березня, повідомила Старобільська РВА у Телеграм 1 квітня.

"Діти відвідали Музей книги і друкарства України, який знаходиться у центрі Києва, на території Києво-Печерської лаври. Це найбільший музей книги в країні, розташований в будівлі давньої монастирської друкарні, що діяла протягом майже чотирьох століть", - сказано в повідомленні.

Діти отримали багато цікавої інформації про історію української книги та книгодрукування, про створення рукописів, технології виготовлення фарб та паперу, еволюцію книгодрукування. Також екскурсовод ознайомила дітей з життєписом першого друкаря Івана Федорова.

"Це була незвичайна історія, адже розповідала її справжня науковиця, яка займається дослідженням історії видавничої справи", - йдеться у повідомленні. 

Крім того, співробітники музею організували та провели для дітей майстер-клас - кожен учасник екскурсії власноруч виготовив папір за технологією давньої монастирської друкарні. Цей папір діти змогли забрати собі на згадку про чудово проведений день, а на додачу ще й сувенір-магнітик.

Діти відвідали зал з роботами сучасних художників, бажаючі задонатили на ЗСУ та підписали листівки для наших Захисників. 

"Емоції переповнювали відвідувачів музею. Ще довго не вщухали обговорення, діти ділилися враженнями від побаченого. Доторкнутися до минулого та історії - це особлива магія, яка дозволяє переміститися у часі. Такі заходи дарують дітям нові знання та залишають незабутні враження. Дякуємо Музею книги та друкарства України за гостинність та особливі подарунки", - йдеться у повідомленні Служби у справах дітей Старобільської РВА, яка ініціювала проведення заходу. 

Уточнюється, що пізнавальну прогаму було організовано в рамках роботи Центру підтримки сім’ї, про створення якого повідомляв "ОстроВ". Центри підтримки сім’ї відкрились при гуманітарних хабах Старобільської РВА в містах Київ і Свалява Закарпатської області у березні, значна частина колективу Центрів - жінки-ВПО, які раніше користувались послугами цих хабів.

Раніше повідомлялось, що Старобільська РВА надала оновлені контакти й адреси гуманітарних хабів, які обслуговують ВПО з Луганщини в різних регіонах України.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті