З початку повномасштабного вторгнення окупанти депортували з України понад 16 тисяч дітей - Офіс генпрокурора

З початку повномасштабного вторгнення правоохоронні органи України перевіряють інформацію щодо примусового переміщення, депортації понад 16 тисяч українських дітей з території України. Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі повідомила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генпрокурора України Юлія Усенко.

“З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України перевіряється інформація від Національного інформаційного бюро щодо депортації російськими військовими на не підконтрольну територію України, територію держави-агресора та республіки білорусь понад 16 тисяч українських дітей, і ця цифра з кожним днем тільки зростає, оскільки діти становлять найнезахищенішу категорію українців”, - сказала вона.

Також за її словами, українських дітей переміщають і на непідконтрольну територію, і на територію рф, часто спочатку на не підконтрольну Україні територію, а в подальшому - до рф.

“Доля дітей в рф – це повна асиміляція українських дітей в російську спільноту. Як наслідок – втрата української ідентичності. І така доля чекає не лише на дітей-сиріт, але й на тих діток, яких розлучили з батьками, батьки яких загинули на очах у дітей від російських ракет та куль, а в Україні є рідні, які їх шукають”, - розповіла Усенко.

За її словами, “коли ми говоримо про долю наших дітей, депортованих до рф, ключовим є те, що дітей передають на виховання у російські сім’ї, в іншу людську групу, якщо говорити мовою міжнародного права".

"І такі факти ми фіксуємо. Більше того, рф проводить відповідну політику на своїй території, змінює законодавство, створює умови тощо, зокрема для можливості всиновлювати наших дітей за російським законодавством”, - акцентувала Усенко.

Вона зазначила, що від початку повномасштабного вторгнення саме Офісом генерального прокурора було зареєстроване перше кримінальне провадження за фактом примусового переміщення більш як 2000 дітей на тимчасово окуповані агресором території, до рф та білорусі. Потім такі факти реєструвалися і обласними прокуратурами за фактами переміщення окремих дітей, груп дітей, закладів інституційного догляду, будинків дитини, центрів соціально-психологічної реабілітації.

“Російська влада забирає в українських дітей право на збереження індивідуальності, користування рідною мовою, культурою та іншим правами, визначеним Конвенцією ООН про права дитини, вчиняючи серйозні порушення міжнародного гуманітарного права... Наша мета – притягнути винних у цих злочинах до відповідальності, і мова йде не лише про тих, хто безпосередньо здійснює переміщення, відповідальність має понести кожен чиновник рф, який поширює і заохочує таку політику по відношенню до наших дітей”, - наголосила Усенко.

Як повідомлялося, дітей з Луганщини загарбники хочуть вивозити до рф “за шкільним обміном”. Окупаційна “влада” Луганщини оголосила про намір вивозити дітей до російської Карелії - нібито в межах шкільного обміну. При цьому додаткові умови не вказані. Тобто списки дітей складатимуть управлінці та вчителі – аж ніяк не батьки.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті