Держбюджет України з початку вторгнення отримав 28 млрд грн із конфіскованих російських активів

Державний бюджет України отримав 28,3 мільярда гривень із конфіскованих активів росіян і колаборантів від початку повномасштабного вторгнення. Про це 9 червня повідомила організація Trap Aggressor на основі відповідей Державної казначейської служби України, ухвал у судовому реєстрі та новин АРМА.

"Найбільшим "донатом" до бюджету стали кошти від націоналізованих російських банків на загальну суму 25,8 млрд гривень. У казначействі повідомили, що станом на травень цього року надходження до спеціального фонду державного бюджету становлять: за 2022 рік - 17 000 670 592,28 гривень, за 2023 рік - 8 811 120 320,95 гривень", - йдеться у звіті.

Ідеться про кошти українських дочірніх банків Ощадбанку та Веб.РФ (Міжнародний резервний банк і Промінвестбанк), права та активи яких націоналізували 11 травня 2022-го року. Також на початку червня АРМА придбало військові облігації на 1,6 мільярда гривень.

"До АРМА потрапляє заарештоване в рамках кримінальних проваджень майно. Якщо актив швидко псується, його продають, а на отримані кошти купують військові облігації, які кладуть на спеціальний рахунок. Кошти продовжують належати попередньому власнику проданого майна, хоча й залишаються заарештованими", - пояснили аналітики.

Загалом же за допомогою різних механізмів конфіскації Україна отримала 28,3 мільярда гривень.

"Україна отримала 28,3 млрд гривень, однак може отримати набагато більше. Конфіскація активів агресора мала б залучити до бюджету кошти від продажу десятків бізнесів, а донині конфісковано лише 12 компаній російських олігархів", - наголошується у звіті.

Нагадаємо, що на початку червня стало відомо про арешт нової "порції" активів Оксани Марченко.

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті