Держархів Луганської області оцифрував понад півтори тисячі документів

В Держархіві Луганщини вже оцифровано 1 674 документів зберігання, а також виготовлено понад 183 тисячі електронних копій.Про це 6 листопада повідомив очільник області Артем Лисогор.

"Державний архів Луганської області зазнав втрат як в 2014 році, так і в 2022-му. В умовах війни вкрай важливо зберегти кожен документ, кожен факт та свідчення нашої історії. А тому умови військового часу потребують новітніх рішень, спрямованих на збереження національного надбання Луганщини", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що протягом 2024 року до державного зберігання надійшов один новий архівний фонд. 

Загалом в обласному архіві зберігається 279 архівних фондів обсягом 25 788 одиниць зберігання, а також 67 електронних документів і 203 видання бібліотечного фонду. 

"За час війни Держархів ініціював проєкт «Луганщина у полум’ї повномасштабної війни», у рамках якого зібрано величезну кількість документальних свідчень і фотоматеріалів", - також вказано у повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
08.04.2026
21:40

«Завдаємо ядерний удар, а потім влаштовуємо публічні страти». Російські ЗМІ про Україну

«Чи не час уже вдарити по Банковскій?». «Скільки можна миндальничати? А то противник перебуває в упевненості, що ми можемо загрожувати лише постами Медведєва в соцмережах»
Країна
07.04.2026
20:40

Сергій Гармаш: Добровільний вихід ЗСУ з Донбасу стане легітимізацією анексії РФ

Теоретичне захоплення РФ Краматорська-Слов’янська через рік на тлі погіршення життя росіян, наростання проблем у російській економіці і втрати щонайменше 300 тисяч особового складу… Чи буде це розглядатися як перемога? А якщо Україна не зупиниться...
Луганськ
06.04.2026
12:20

Щоденник матері 18-річного добровольця: собаки/кішки й автівки як обов'язкова атрибутика

Борода, собаки/кішки й авто – обов'язкові атрибути українського військового, а як же. А, ще татуювання… Татуювань поки ніби не планує. Або теж – мовчить.
Всі статті