Данілов про УПЦ МП: скажіть, що путін — це сатана, тоді буде чесно

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що церква не може ховати свою приналежність до московського патріархату, Про це він повідомив в ефірі національного телемарафону, коментуючи рішення Конституційного суду визнати конституційним закон, який зобов'язує УПЦ МП змінити назву, - пише Liga.net.

За його словами, після початку великої війни РФ проти України суспільство вимагатиме справедливості.

"Якщо ви ховаєте свою приналежність до московського патріархату, до зв'язків із людьми, які в церквах РФ моляться за те, щоб убивали наших солдатів і благословляють на вбивства. Як люди можуть взагалі дивитися в очі після цього", — сказав Данілов.

Він згадав звернення заступника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), який закликав президента Володимира Зеленського залишити розташовані на її території храми за Українською православною церквою Московського патріархату і заявив, що той спочатку має "звернутися до своєї совісті".

"Зрозумійте, що ви робите. Навіщо ви приховуєте свої назви, це несправедливо. Людина, яка приходить до Бога, повинна розуміти, до якого храму йде. Якщо не маєте стосунку до Москви, то скажіть, що Путін — це сатана, тоді буде чесно", — резюмував секретар РНБО.

Як повідомлялося, 27 грудня КСУ визнав відповідним Конституції закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву так, щоб вона вказувала на її приналежність hосії.

Міністерство культури рекомендуватиме Лаврському заповіднику не продовжувати угоди з УПЦ МП на оренду Успенського собору та Трапезної церкви у Верхній Лаврі.
На початку грудня Зеленський ввів у дію персональні санкції РНБО, зокрема проти функціонерів УПЦ МП. Під санкції потрапили колишній нардеп Вадим Новинський, намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь) та десяток ієрархів УПЦ МП.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті