Данія відклала передання Україні F-16 - ЗМІ

Копенгаген розраховує відправити Києву бойові літаки в другому кварталі 2024 року, а не на рубежі 2023-2024 років, як планувалося раніше. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", з посиланням на данську газету Berlingske та міністерство оборони Данії.

"Передання Данією Україні шести багатофункціональних винищувачів F-16 відкладається. Очікується, що бойові машини будуть відправлені Києву в другому кварталі", - пише данська газета Berlingske в суботу.

Спочатку постачання було заплановане на стику 2023-2024 років. Саме цей термін прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен назвала на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у серпні 2023 року. Вона також висловила сподівання на передання українській стороні восьми F-16 2024 року і ще п'яти - роком пізніше.

"Деякі з необхідних умов, включно з навчанням українських пілотів, ще не виконано, пояснили в данському Міноборони. Зараз шість українських льотчиків проходять у Данії навчання роботи з F-16, однак графік залежить, зокрема, від погодних умов", - зазначає видання.

Крім Данії, передати Україні 18 винищувачів цього типу мають намір Нідерланди. Відправити F-16 Києву пообіцяли також Бельгія і Норвегія, не назвавши заплановану кількість літаків.

Нагадаємо, у Пентагоні заявили, що курс підготовки українських бойових льотчиків на літаках F-16 завершиться за 5-8 місяців. 

Як повідомлялося, речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат емоційно спростував інформацію видання Newsweek про перебування F-16 в Україні. 

Також нагадаємо, що Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два тренувальні літаки F-16. 

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті