Данія відклала передання Україні F-16 - ЗМІ

Копенгаген розраховує відправити Києву бойові літаки в другому кварталі 2024 року, а не на рубежі 2023-2024 років, як планувалося раніше. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", з посиланням на данську газету Berlingske та міністерство оборони Данії.

"Передання Данією Україні шести багатофункціональних винищувачів F-16 відкладається. Очікується, що бойові машини будуть відправлені Києву в другому кварталі", - пише данська газета Berlingske в суботу.

Спочатку постачання було заплановане на стику 2023-2024 років. Саме цей термін прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен назвала на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у серпні 2023 року. Вона також висловила сподівання на передання українській стороні восьми F-16 2024 року і ще п'яти - роком пізніше.

"Деякі з необхідних умов, включно з навчанням українських пілотів, ще не виконано, пояснили в данському Міноборони. Зараз шість українських льотчиків проходять у Данії навчання роботи з F-16, однак графік залежить, зокрема, від погодних умов", - зазначає видання.

Крім Данії, передати Україні 18 винищувачів цього типу мають намір Нідерланди. Відправити F-16 Києву пообіцяли також Бельгія і Норвегія, не назвавши заплановану кількість літаків.

Нагадаємо, у Пентагоні заявили, що курс підготовки українських бойових льотчиків на літаках F-16 завершиться за 5-8 місяців. 

Як повідомлялося, речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат емоційно спростував інформацію видання Newsweek про перебування F-16 в Україні. 

Також нагадаємо, що Норвегія надала для навчання українських пілотів у Данії два тренувальні літаки F-16. 

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті