Чинний народний депутат Дубінський отримав підозру у державній зраді

За матеріалами СБУ та ДБР підозру у державній зраді отримав чинний народний депутат України Олександр Дубінский. Про це повідомила СБУ у своєму Телеграм-каналі 13 листопада.

"Служба безпеки та ДБР зібрали докази державної зради з боку народного депутата України, який здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь РФ. За матеріалами слідства, він мав позивний "Буратіно" і входив до складу злочинної організації, яку сформувало головне управління генштабу збройних сил росії (відоме як ГРУ)", - сказано в повідомленні. 

Зазнеачається, що основне завдання цієї організації - розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація нашої держави на міжнародній арені. За це учасники угруповання отримували гроші від воєнної розвідки РФ. За наявними даними, фінансування мережі сягало понад 10 млн американських доларів.

У межах досудового розслідування задокументовано, що фігурант поширював фейки про вище військово-політичне керівництво нашої держави. Один з прикладів дезінформаційної роботи - розповсюдження фейків про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2019 році.

Для "розгону" проросійських наративів він брав участь у відповідних пресконференціях. Встановлено, що злочинна організація була створена заступником начальника російського ГРУ Володимиром Алєксєєвим як агентурна мережа, що діяла в столиці України. Операційним керівництвом ворожої групи з території РФ займався його заступник - Олексій Савін.

За даними слідства, крім народного депутата, до складу ворожої групи входив екснардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення РФ втік за кордон.

Також до цієї агентурної мережі входив колишній прокурор Костянтин Кулик. Він мав позивний "Птичка" і наразі переховується від правосуддя за кордоном. Під час проведення інформаційних диверсій проти нашої держави Кулик публічно займався псевдоправовим "обґрунтуванням" фейків на користь кремля.

Підривну діяльність злочинної організації у Києві координував експомічник Деркача, колишній співробітник гру часів срср Ігор Колєсніков, який за матеріалами СБУ вже засуджений і відбуває покарання за держану зраду.

Наразі, на підставі зібраних доказів, Генеральний прокурор України повідомив учаснику злочинної організації - народному депутату - про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 1 ст. 111 (державна зрада);

- ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).

Підозра за цими ж статтями повідомлена співробітникам російського ГРУ Алєксєєву та Савіну, які створили злочинну організацію і займалися підбурюванням до державної зради, а також агентам РФ: екснардепу Деркачу та експрокурору Кулику. 

Вирішується питання про обрання чинному народному депутату запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 15 років з конфіскацією майна.

Раніше повідомлялось, що СБУ й ДБР проводять обшуки у нардепа Олександра Дубінського.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.12.2025
12:19

Як 1000 і 6500 грн мають допомогти українцям пережити зиму, і що це означає для ВПО

Держава запустила черговий пакет допомоги до зимового періоду – програму "Зимова підтримка". Це дві грошові виплати: одноразова допомога 1000 грн для всіх громадян України, та 6500 грн для окремих вразливих категорій...
Країна Донбас
04.12.2025
11:41

«Військові зроблять те, що їм накажуть» - офіцер-донеччанин про «виведення військ з Донбасу» та проблеми ЗСУ

Якщо, не дай Боже, так станеться, то це буде максимальною дурістю, яка тільки може бути. Я не вірю, що таке може статися. Вивести звідси військових – це добровільно відмовитись від своєї території.
Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Всі статті