Чотири країни закликали ЄС відмовитись від співпраці з польськими перевізниками, які блокують кордон

Торговельні асоціації та палати Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії закликали до бойкоту польських автоперевізників, які влаштували блокаду на кордоні з Україною. Про це 7 грудня повідомив "Укрінформ", посилаючись на відкритий лист торговельних асоціацій та палат.

"Закликаємо всі компанії ЄС та представників їх відповідних транспортних секторів не поновлювати транспортні контракти та не укладати нові контракти з польськими транспортними компаніями, поки вони продовжуватимуть блокувати польсько-український кордон", - йдеться у відкритому зверненні.

Автори листа нагадали, що після того, як росія почала блокаду українських морських портів, в розпорядженні України залишився лише автомобільний транспорт для ввезення або вивезення товарів з країни. 

У документі зазначено, що наслідком блокади стали зростання цін і брак пального в Україні, а обсяг експорту із країни лише у листопаді впав на 40%.

Автори листа сподіваються, що польські транспортні компанії швидко завершать блокаду, якщо компанії у Західній Європі бойкотуватимуть їх, поки триває блокада кордону з Україною.

"Ринок Західної Європи для цих (польських) компаній є більш важливим за український транспортний ринок. Ми не маємо жодних проблем із діями профспілок, і польські транспортні спілки можуть проводити їх всередині Польщі, без завдання шкоди державі, що б’ється у важких боях за всіх нас", - наголошується у листі.

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" підтвердила інформацію про рух контрейлерних поїздів з фурами через польський кордон.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті