Чотирьох рашистів судитимуть за тортури ветеранів АТО на Харківщині

Судитимуть чотирьох російських військових, які катували учасників АТО на Харківщині. Про це повідомив у Телеграм Офіс Генерального прокурора 9 грудня.

"Слідством встановлено, що на початку вересня 2022 року під час окупації смт Борова Ізюмського району двоє найманців приватної військової компанії та двоє військовослужбовців 16-ої окремої бригади спеціального призначення ГУ ГШ ЗС РФ катували трьох учасників АТО", - йдеться у повідомленні. 

Також зазначається, що окупанти надягли на руки чоловікам пластмасові стяжки та мішки на голову. Після цього викрали їх та утримували в ямі на базі відпочинку без води та продуктів харчування. Одного з учасників АТО окупанти били молотком по кінцівках.

Окрім цього відомо, що обвинувачені влаштовували чоловікам допити, щоб отримати інформацію про жителів смт Борова, які брали участь у проведенні АТО в 2014–2015 роках. Після катувань та тортур російські солдати відпустили потерпілих.

"Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох російських військових за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Наразі вони перебувають під вартою", - йдеться у дописі.

Як повідомлялося раніше, у кожному регіоні, де були російські окупанти, дедалі більше доказів військових злочинів РФ.

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті