Чим скоріше Європа позбавиться від енергоносіїв з РФ, тим спокійніше переживе будь-яку зиму - Зеленський

Чим швидше країни Європи підготують свої енергетичні системи для існування взагалі без будь-якого постачання енергоносіїв із росії, то швидше зможуть спокійно переживати будь-які зими. Про це заявив Президент Володимир Зеленський 19 серпня у відеозверненні наприкінці 177-го дня війни.

"Звичайно, варто сьогодні звернути увагу і на інший аспект російського шантажу в галузі енергетики. Знову обмежується постачання газу в Німеччину через перший «Північний потік» і знову звучать абсурдні заяви про те, що нібито можна щось компенсувати через «Північний потік-2». Ці «потоки» потрібні росії виключно для того, щоб постачати у Європу проблеми, а не допомагати комусь там із газом. Зараз це абсолютно очевидно", - заявив Голова держави.

"Що довше держава-терорист залишатиметься на європейському та світовому енергетичному ринку, то довше не буде на ньому стабільності. І що швидше всі у Європі підготують свої енергетичні системи для існування взагалі без будь-якого постачання енергоносіїв із росії, то швидше зможуть спокійно переживати будь-які зими", - наголосив Зеленський.

Як повідомлялося, віце-спікер Бундестагу від Вільної демократичної партії, яка входить до правлячої коаліції Німеччини, Вольфганг Кубики висловився за відкриття газопроводу "Північний потік-2". Пізніше представник німецького уряду Вольфганг Бюхнер заявив, що уряд не вважає за потрібне запускати в експлуатацію газогін Nord Stream 2. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
03.05.2026
18:10

Після закінчення бойових дій зброд, який Путін послав на "СВО", залишиться жити на Донеччині та Луганщині. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня найцікавішим ньюсмейкером у ЗМІ окупованого Донбасу був колишній командир донецької "Альфи" СБУ Олександр Ходаковський. У 2014 році він замість того, щоб захищати суверенітет України, зрадив присязі і став одним із найяскравіших...
Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Всі статті