Чехія запропонувала допомогу у виконанні кількох пунктів формули миру Зеленського

Чехія готова допомогти Україні реалізувати кілька пунктів формули миру, спрямованої на припинення війни з росією. Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Novinky.cz.

Глава Міністерства закордонних справ Чехії розповів президенту Петру Павелу про підсумки зустрічі щодо української формули миру, яка відбулася цими вихідними в Джидді.

"Я повідомив йому (президенту - ред.), що ми запропонували професійну допомогу у виконанні українського мирного плану з десяти пунктів, особливо у сфері ядерної безпеки та судового переслідування за військові злочини", - зазначив Липавський.

При цьому його заступник Ян Маріан уточнив, що Чехія хоче допомогти у виконанні першого пункту мирного плану - забезпеченні ядерної та радіаційної безпеки, а також допомогти створити спеціальний трибунал з військових злочинів росії.

Нагадаємо, деякі країни під час зустрічі в Джидді підтримали не всі пункти "мирного плану" Зеленського. 

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті