Чехія створить програму добровільного повернення українських біженців додому

Чехія підготує спеціальну програму добровільного повернення біженців в Україну. Про це повідомляє Radio Prague International.

Програма буде розрахована на надання допомоги та відшкодування частини витрат для українців, які хочуть повернутись додому.

Зазначається, що відповідна поправка внесена до закону, відомого як lex Ukrajina, який стосується прав та обов'язків українських біженців на території Чехії.

"Необхідно реагувати на зростаючий попит іноземців на допомогу у поверненні до України. Хоча ситуація в Україні багато в чому не є задовільною, доречно запропонувати допомогу тим, хто зацікавлений у поверненні", - заявили ініціатори поправки.

За даними МВС Чехії, наразі у країні перебуває 360 900 біженців з України з візами тимчасового захисту, більшість із них жінки та діти.

Як повідомлялося, у ЄС нарахували понад 4 мільйона людей з України, які мають тимчасовий захист.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті