Чехія створить програму добровільного повернення українських біженців додому

Чехія підготує спеціальну програму добровільного повернення біженців в Україну. Про це повідомляє Radio Prague International.

Програма буде розрахована на надання допомоги та відшкодування частини витрат для українців, які хочуть повернутись додому.

Зазначається, що відповідна поправка внесена до закону, відомого як lex Ukrajina, який стосується прав та обов'язків українських біженців на території Чехії.

"Необхідно реагувати на зростаючий попит іноземців на допомогу у поверненні до України. Хоча ситуація в Україні багато в чому не є задовільною, доречно запропонувати допомогу тим, хто зацікавлений у поверненні", - заявили ініціатори поправки.

За даними МВС Чехії, наразі у країні перебуває 360 900 біженців з України з візами тимчасового захисту, більшість із них жінки та діти.

Як повідомлялося, у ЄС нарахували понад 4 мільйона людей з України, які мають тимчасовий захист.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті