Чехія подарувала житомирській лікарні сонячну електростанцію. На черзі Полтава

Чисту електроенергію, незалежну від зовнішнього постачання, яке можуть перервати російські обстріли, від цього тижня отримує житомирська Перша міська лікарня. На її даху встановлена сонячна електростанція, подарована чеською фірмою "Solsol" з міста Брно, - повідомляє "Чеське радіо".  

Як зазначив оперативний директор компанії Міхал Грабі, фірма Solsol у різній формі підтримує Україну і її мешканців від самого початку повномасштабного вторгнення росії, зокрема, залученням до фінансових і матеріальних зборів. Тому логічним наступним кроком стала підтримка інфраструктури, яка перебуває під загрозою, і територіальних громад, які вирішили перейти на відновлювані джерела енергії - а саме про такий перехід і про відмову від викопних джерел енергії вирішив Житомир іще до вторгнення.

"Ідея збудувати сонячну електростанцію нас відразу захопила, бо в ній ідеально зустрілися наші можливості з місцевими потребами. Сам монтаж ми координували онлайн із відстані в тисячу кілометрів. Це був нестандартний крок, але він вдався. Електростанція вже працює, і ми можемо стежити за її роботою в реальному часі просто з Брна", - сказав Міхал Грабі.

Електростанція в Житомирі має потужність 48 кіловатів, вона покриває 26% потреб лікарні, яка обслуговує близько 100 тисяч осіб. Вартість цього дару - близько 1,2 мільйона крон.

У доставці електростанції взяла участь некомерційна організація з Брна Nesehnutí, яка також проводить збір коштів на проєкт «Сонце для України». Завдяки їй наступна сонячна електростанція має з’явитися на лікарні в Овручі Житомирської області. В Україні з цією чеською організацією співпрацює громадська організація «Екоклуб» із Рівного.

А фірма Solsol тим часом започаткувала бізнес-збір, завдяки якому, сказав Міхал Грабі, до кінця року має з’явитися й сонячна електростанція на даху дитячої лікарні в Полтаві - вона має бути втричі більша, ніж житомирська.

Статті

Луганськ
09.09.2024
17:02

Правда і міф про російську гуманітарку. Луганський щоденник

Може, це жорстоко, але часто виходило, що допомогу отримував той, хто міг про неї написати та попросити, хто мав доступ до соціальних мереж, хто був наполегливий. Зрозуміло, що люди похилого віку до цієї категорії не належать.
Донбас
08.09.2024
17:44

У «ДНР» замислилися: як пояснити людям, за що їм усе це. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня окупаційна влада Донбасу визнала, що жителі «ДНР/ЛНР», особливо окупованих після 2022 року районів, м'яко кажучи, не повною мірою відчувають радість «визволення» і приходу «русского мира». На них не діє міф про те, що десять років...
Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Всі статті