Чехія хоче отримувати з України дані про доходи біженців, щоб враховувати їх при наданні допомоги

Чехія хоче отримувати з України дані про доходи біженців, щоб враховувати їх при наданні допомоги. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що міністр праці і соціальних питань Чехії Маріан Юречка на зустрічі з міністеркою соціальної політики України Оксаною Жолнович говорив про передачу інформації про біженців. Зустріч відбулася в бельгійському Намюрі, де тривали неформальні переговори міністрів праці і соціальних питань країн-членів Європейського союзу і на які запросили й їхніх колег із країн-кандидатів на вступ до ЄС - України й Молдови.

Як сказав Юречка після нинішньої зустрічі з Жолнович, обидва міністри погодилися з тим, що система передачі даних "потроху починає працювати, так що все на доброму шляху".

Як повідомляє агентство ČTK, Юречка вже говорив про це з Жолнович понад два місяці тому. Тоді він домагався, щоб українська сторона виявила більше активності в передачі даних про українських біженців у Чехії.

"Ми потребуємо від них (українців) даних, кому там виплачують пенсії, кому надають соціальну допомогу, щоб ми могли ці доходи врахувати, коли ми оцінюємо, чи мають вони (біженці) право на гуманітарну допомогу в Чехії", - сказав міністр.

"Ми розуміємо, що в них (українців) багато інших проблем, але щоб ми були справді прозоро справедливі, то ми потребуємо й цієї інформації", - додав він.

Маріан Юречка говорив про бажання отримувати від України дані про українські доходи чи пенсії біженців іще наприкінці червня 2023 року, напередодні набуття чинності змінами, які значно обмежили принципи виплати біженцям чеської гуманітарної допомоги й ускладнили її нарахування - зокрема, почали враховувати доходи й заощадження біженців. При цьому чимала частина біженців за новими правилами втратила право на таку допомогу. У разі врахування доходів біженців в Україні ще більше їх втратить право на допомогу.

Як казав тоді Юречка, його міністерство має намір контролювати умови отримання гуманітарної допомоги також і заднім числом і, якщо в біженця виявляться додаткові доходи, буде вимагати повернути виплачену допомогу.

Як повідомлялося, за 2023 рік українські біженці в Чехії заплатять податків більше, ніж сума отриманих ними соцдопомог.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті