Частина допомоги США для України вже знаходиться у Польщі

Частина американської зброї для української армії вже в Польщі і найближчими днями прибуде в Україну. Військові діють на випередження, тому Польща заздалегідь знали про накопичення американського озброєння на своїй території. Про це заявили "Польскому радіо" високопоставлений представник Білого дому та начальник Генерального штабу Польщі генерал Вєслав Кукула.

"Збройні сили завжди повинні діяти на випередження, і ми очікували цього, і зараз накопичуються ресурси, які будуть передані українській стороні, як тільки президент США підпише відповідні документи". - сказав начальник Генштабу. 

Він підкреслив, що Польща зараз є логістичним хабом, і не минає і дня, щоб до країни не прибували іноземні делегації, аби спостерігати за операціями і реалізовувати рішення, прийняті польською стороною.

Генерал Кукула нагадав, що в Ясьонці біля Жешува був створений POLLOG HUB з метою передачі обладнання для української армії. Польські солдати беруть участь у виконанні завдань, які виникають з міжнародних домовленостей про передачу озброєння для українських партнерів.

"Для нас це велика відповідальність", - сказав генерал Кукула. Він додав, що польська підтримка східного сусіда базується на трьох векторах. Це логістична підтримка, підготовка української армії на польській землі та підтримка зусиль інших країн, які також реалізують свої навчальні програми для українців на польській землі.

У свою чергу високопоставлений представник Білого дому підтвердив кореспонденту Польського радіо в США Мареку Валькуському, що частина американської зброї для української армії вже в Польщі і найближчими днями прибуде в Україну.

Пакет військової допомоги Україні буде оголошений і запущений після того, як президент Джо Байден підпише схвалений Конгресом законопроект про підтримку України, Ізраїлю та союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні. Очікується, що це відбудеться у середу, 24 квітня. Новий пакет включатиме системи протиповітряної оборони, артилерійські снаряди та бронетехніку та ін.

Нагадаємо, Сенат США схвалив законопроект про надання допомоги Україні. 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті