Буданов: "Ми підходимо до знакової битви для новітньої історії України"

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив, що темпи постачання західної зброї не змушують його переглянути свої попередні прогнози щодо прийдешнього контрнаступу ЗСУ. Про це глава ГУР сказав в інтерв'ю "РБК.Україна".

"Подобається це чи не подобається, але ми підходимо до знакової битви для новітньої історії України. Це факт, усі це розуміють. Коли вона почнеться, це таємниця. Але всі розуміють, що ми до цього наближаємося", - сказав Буданов, додавши, що стосовно обсягів і темпів постачання військової допомоги хотілося б інтенсифікувати і збільшити ці обсяги, але "будемо виходити з того, що маємо".

Він також визнав, що існує ймовірність того, що якщо Україна не доб'ється належного успіху, наші партнери можуть примушувати нас до перемовин, проте "доля України - в руках України, хто б нас до чогось спонукав, не спонукав - вирішувати нам".

Буданов також зауважив, що надмірна увага та інтерес до того, коли почнеться контрнаступ, трохи заважає самій підготовці наступальної операції.

"Навіть не заважає, а якоюсь мірою ускладнює, скажімо так. Але ж це має і зворотний бік. Як накручують наше суспільство - ось скоро підемо в атаку, всіх звільнимо, все звільнимо, знищимо ворогів і так далі, так само це впливає і на противника. Їхня маса теж усе це дивиться. Ви ж подивіться, що в них у цих дурних пабліках робиться - у них страх, вони бояться. Тобто тут є як плюси, так і мінуси", - вважає глава ГУР.

Він також знову звернувся до порівняльної футбольної аналогії і сказав, що сьогодні щодо контрнаступу Україна перебуває "на 72-75 хвилині матчу".

"Давайте так: поки не відбудуться всі події на полі бою, це буде 72-75 хвилина", - сказав Буданов, і на уточнююче запитання журналістки підтвердив, що має на увазі, що сьогодні йде 72-75 хвилина. А з приводу того, чи очікує на нас ще овертайми та серія пенальті, відповів: "Це тільки бог може знати".

Як повідомлялося, The Guardian розмістило публікацію, в якій ідеться про те, що, незважаючи на майбутній успішний контрнаступ ЗСУ, російські війська можуть зберегти за собою значні позиції на східному напрямку й у Криму, а союзники змушуватимуть Україну до "перемир'я" з Росією та заморожування бойових дій.

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті