Болгарія поставила Україні озброєння на суму понад $1 млрд через закордонні програми - ЗМІ

За два роки Болгарія поставила Україні озброєння на суму понад $1 млрд через країни-посередники, зокрема через США, Велику Британію та Польщу. Про це йдеться в розслідуванні видання Euractiv, - пише "Ліга".

За словами колишнього депутата Народних зборів Болгарії Велізара Шаламанова, якого цитує видання, "болгарські компанії не продають зброю та боєприпаси безпосередньо українським клієнтам, тому що існує практика реалізації угод через закордонні програми".

Зазначається, що лише 2022 року Болгарія опосередковано експортувала в Україну зброї щонайменше на $1 млрд.

Шаламанов пояснив, що у Великій Британії, США та Польщі "є програма з хорошим фінансуванням", через яку закуповується необхідне для України озброєння. "Тобто гроші не українські, а британські, американські, польські чи європейські. Тому озброєння купують через інші компанії. Крім того, важлива логістика, і, як ми всі знаємо, вона переважно організована через Польщу і є відповідальністю тих компаній, які купують на болгарському ринку", – додав він.

Болгарська збройова промисловість у 2022 році відзначила рекордний продаж продукції за кордон, зокрема до Польщі та Румунії, звідки зброя вирушала до України, пише видання.

Журналісти зазначають, що перший випадок постачання Болгарією озброєння Україні відбувся ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ, оскільки з початку 2021 року до 24 лютого 2022 року Україна не укладала прямих угод з болгарськими збройовими компаніями, які є основними експортерами зброї та боєприпасів, вироблених за радянським стандартом для ЗСУ.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті