Близько 300 тис людей із чотирьох областей можуть евакуювати у разі аварії на ЗАЕС – заступник міністра енергетики

Близько 300 тисяч людей можуть евакуювати у разі аварії на ЗАЕС – за найпесимістичнішого сценарію розвитку події. Про це заявив перший заступник міністра енергетики України Юрій Власенко під час командно-штабних навчань у Запоріжжі 29 червня, пише "Укрінформ".

"Проводимо командно-штабні навчання, які пов'язані з можливою загрозою витоку радіації на ЗАЕС. Ще торік був створений відповідний антикризовий штаб, і такі навчання також проводилися, – сказав Власенко. – Зараз ми проводимо повторно навчання з урахуванням тих недоліків, які були минулого разу. Ми відпрацювали різні сценарії, в тому числі й найкритичніший, коли розповсюдження радіації ширше. Загалом близько 300 тисяч людей з чотирьох областей потрібно буде евакуювати: Запорізька – 138000, Дніпропетровська – 168000, Херсонська та Миколаївська – 22000 людей".

Він уточнив, що за такого розвитку подій в евакуації буде задіяно 20 потягів (в одному поїзді близько 2 тисяч людей).

Зазнчається, що у випадку реальної загрози в Запоріжжі буде розгорнуто три пункти деконтамінації (обмивки), організовано 23 збірних пункти, куди будуть приїжджати люди із забрудненої зони. Загалом для евакуації буде залучено 107 автобусів.

За словами голови Запорізької ОВА Юрія Малашка, здебільшого евакуація місцевого населення відбуватиметься в районах, тож буде задіяно близько 22,6 тисячі одиниць особистого транспорту, а також залізничний транспорт.

Раніше повідомлялось, що у двох областях України розпочинаються командно-штабні навчання на випадок аварії на ЗАЕС, населення просять не панікувати.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті