Блінкен заявив, що Фінляндія та Швеція скоро приєднаються до НАТО

Фінляндія та Швеція, які заявили в травні минулого року про спільний намір вступити до оборонного Альянсу, вже скоро зможуть вступити до НАТО. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, - пише "НВ".

8 лютого у державному департаменті США Блінкен зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

«Саме зараз час завершити процес вступу Фінляндії та Швеції до НАТО», — наголосив Блінкен.

6 лютого видання Iltalehti повідомило, що Фінляндія готова вступити до НАТО без Швеції, якщо Туреччина чи Угорщина ратифікують лише її заявку на вступ до Альянсу.

29 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара може погодитися на вступ Фінляндії до НАТО раніше, ніж на вступ Швеції на тлі напруженості у відносинах зі Стокгольмом.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті