Блінкен застеріг від будь-яких мирних ініціатив, які можуть узаконити захоплення росією української території

Держсекретар США Ентоні Блінкен застеріг від будь-яких мирних ініціатив, які могли б допомогти узаконити захоплення росією української території, заявивши, що "справедливі та міцні" мирні зусилля мають стосуватися відповідальності агресора та відновлення України. Про це повідомляє "Голос Америки".

Виступаючи з промовою, в якій було викладено точку зору Вашингтона на вторгнення росії в Україну, Блінкен сказав, що найближчими тижнями та місяцями деякі країни, ймовірно, закликатимуть сторони до припинення вогню.

Але для того, щоб будь-які мирні зусилля були довгостроковими, сказав він, вони вимагають "повної участі та згоди" України і повинні підтримувати реконструкцію та відновлення України, а Москва повинна буде заплатити свою частку.

"Припинення вогню, яке просто заморожує наявні лінії фронту, дасть змогу Путіну консолідувати контроль над територією, яку він захопив, а потім відпочити, переозброїтися і знову атакувати. Це - не справедливий і не міцний мир, - сказав Блінкен. - Це узаконить захоплення Росією земель, винагородить агресора і покарає жертву".

Він додав, що, якщо і коли росія буде готова обговорювати "істинний мир", Вашингтон відповість і буде відкритий для ширшої дискусії про європейську безпеку, що знизить імовірність розширення конфлікту.

Блінкен також заявив, що Вашингтон працює з Україною та іншими союзниками над досягненням консенсусу навколо основних елементів міцного миру і вітає будь-які ініціативи, але сказав, що вони повинні підтримувати принципи статуту Організації Об'єднаних Націй.

"Ми підтримуватимемо зусилля (різних країн) - чи то Бразилія, чи то Китай, чи то будь-яка інша країна, - якщо вони допоможуть знайти шлях до справедливого і міцного миру", - додав Блінкен.

Як повідомлялося, США допоможуть Україні в будівництві "армії майбутнього".

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті