Без "Азовсталі" та ММК ім. Ілліча: доходи топ-10 українських переробних підприємств впали майже у 1,5 рази

Сукупний дохід топ-10 українських компаній переробної промисловості скоротився майже у півтора рази за перший рік повномасштабного російського вторгнення. Про це свідчать дані аналітичного центру "Опендатабот", опубліковані 4 грудня.

Так, металургійні та харчові компанії заробили за цей час 240,46 млрд гривень. Це у 1,4 рази менше порівняно з сукупним доходом цих компаній у 2021 році (355,55 млрд гривень).

Майже половина доходу компаній з топ-10 припадає на бізнеси групи СКМ Ріната Ахметова: "Запоріжсталь", яка стала лідером у 2022 році навіть попри те, що її дохід і зменшився майже вдвічі та склав 46,92 млрд гривень. Також у рейтингу "Камет-Сталь", яка у першій рік повномасштабної війни збільшила свій дохід майже удвічі, до 37,85 млрд гривень. Ще одне підприємство – "Запоріжкокс" – збільшило дохід на 22% та заробило 15,81 млрд гривень. 

Загалом на компанії Ахметова припадає 42% від сукупного доходу топ-10 підприємств сфери.

Попри те, що дохід компанії "Арселорміталл Кривий Ріг" скоротився найбільше – аж на 60%, до 43,82 млрд гривень, підприємство залишилось на другому місці рейтингу.

До рейтингу найкращих бізнесів у сфері переробної промисловості також увійшли дві компанії Віктора Пінчука (EastOne): Інтерпайп Ніко Тьюб, дохід якої у 2022 році збільшився на 11% та склав 16,49 млрд гривень, і "Дніпросталь", дохід якої зменшився на чверть та склав 10,85 млрд гривень. Разом на підприємства Пінчука припадає 11% від загального доходу топ-10.

Бізнес групи "Приват" Ігоря Коломойського також потрапив до десятки – йдеться про Нікопольський завод феросплавів. У перший рік повномасштабного вторгнення завод у Нікополі втратив половину доходу та із заробітками у 11,39 млрд гривень спустився на три пункти рейтингу.

На противагу металургам, компанії харчової промисловості у перший рік повномасштабної війни збільшили свої статки. Так, Катеринопільський елеватор, що належить групі МХП Юрія Косюка, збільшив дохід на 11%. Компанія Олексія Порошенка Рошен (група Укрпромінвест) – на 4%. Збільшивши свій дохід на 2%, до рейтингу також потрапила компанія "Дельта вілмар Україна".

Початок вторгнення та окупація частки територій призвели до втрати позицій двох компаній-гігантів – ММК Ілліча та "Азовсталі", що належали до групи СКМ Ріната Ахметова. При цьому у 2021 році саме ММК Ілліча посідала перше місце топу. Разом ці бізнеси заробляли майже половину від статків топ-10 у 2021 році.

Як повідомлялося, у "ДНР" вкотре пообіцяли створити на місці зруйнованої ЗС РФ "Азовсталі" технопарк, але поки що там самі руїни.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті