Байдена закликали передати Україні беспілотники Grey Eagle - СМИ

Група американських сенаторів від Демократичної та Республіканської партій закликала адміністрацію Байдена переглянути своє рішення не надавати Україні сучасні безпілотники. Про це пише The Wall Street Journal, - повідомляє "Європейська правда".

У листі від 22 листопада до міністра оборони Ллойда Остіна 16 сенаторів закликали адміністрацію надати Україні ударні безпілотники MQ-1C, або "Grey Eagles", які є середньовисотними БПЛА, що можуть літати більше 24 годин.

"Довгострокові переваги надання Україні MQ-1C є значними і мають потенціал для зміни стратегічного курсу війни на користь України", - написали законодавці.

Навчання українців роботі з MQ-1C, які виробляються компанією General Atomics, займе 27 днів, пишуть сенатори.

А якби Україна мала доступ до власних безпілотників, вона "могла б знаходити і атакувати російські військові кораблі в Чорному морі, прорвавши примусову блокаду і полегшивши подвійний тиск на українську економіку і світові ціни на продовольство", зазначають сенатори.

Пентагон відхилив запит України на безпілотники на початку листопада. Американські чиновники часом висловлювали занепокоєння, що технології на борту безпілотника можуть бути вкрадені на полі бою.

Пентагон відмовився коментувати цей лист, але американські офіційні особи заявили, що небажання надавати безпілотники пов'язане з технічними проблемами, а не з побоюваннями ескалації. Представник General Atomics заявив, що компанія віддана підтримці України і відмовився коментувати лист.

"Grey Eagle" - армійська версія більш широко відомого безпілотника Predator, який також може нести потужні ракети Hellfire.

MQ-1C також сумісний з більшою різноманітністю боєприпасів, ніж Bayraktar-TB2. Українські "Байрактар" оснащені ракетами турецького виробництва MAM-L вагою 22 кг, що приблизно вдвічі менше ваги Hellfire.

Як повідомлялося, Україна та Іран провели зустріч експертів, на якій обговорювалися питання використання росією іранських дронів.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті