Австралія готується передавати Україні винищувачі

Австралія збирається передати Україні 41 винищувач F/A-18 Hornet Королівських ВПС, які раніше планувалося списати. Про це повідомляє Financial Review з посиланням на інформовані джерела, - пише The Moscow News.

За їхніми словами, США, які нещодавно дозволили іншим західним союзникам поставити Україні сучасні винищувачі, включаючи F-16, прихильно поставилися до ідеї австралійської влади. Згода Вашингтона була необхідною, оскільки F/A 18-Hornet є американським палубним винищувачем-бомбардувальником і штурмовиком, який був розроблений у 1970-х роках.

Як зазначає Financial Review, у разі передачі літаків Києву Австралія і США поставлять умову, згідно з якою, винищувачі можуть використовуватися тільки в повітряному просторі України. Якщо цю вимогу буде порушено, власники літаків відмовляться від їх обслуговування.

Раніше щонайменше п'ять європейських країн - Бельгія, Велика Британія, Данія, Нідерланди та Норвегія - дали зрозуміти в приватному порядку, що вони готові надати ЗСУ американські винищувачі F-16. Вашингтон, який тривалий час виступав проти передачі бойової авіації Києву, дозволив поставку F-16, що стоять на озброєнні країн НАТО.

Як повідомлялося, Українська армія потребує 48 винищувачів F-16, щоб звільнити окуповані росіянами території.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
16.06.2025
16:00

"11 років... Новий сусід бурят..." Луганський щоденник

Одинадцять років – величезний термін. На нашій вулиці за цей час пішли усі старожили. Нові мешканці, буряти, винаймають будинок поруч. Комусь пощастило з нагоди купити нерухомість разом із меблями та теплицями. Вулиця оновилася кардинально.
Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Всі статті