"Апетит приходить під час їжі": ситуація невизначеності може затягнутися щонайменше до осені — політолог про переговорний процес

Росія не демонструє готовності до реального миру, а для зупинення її агресії необхідні жорсткіші санкції з боку Заходу. Про це в коментарі "ОстроВу" заявив політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

"Путін — керманич країни, яка має найбільший у світі ядерний арсенал, і яка має другу армію світу та серйозні амбіції — автократичні амбіції — розширити свої сфери впливу, безпосередньо як елемент реваншу. І Путіну цікаво розвивати відносини з Китаєм на рівноправних умовах. Але вони не розвиваються так — ми зараз бачимо формат 'васал – метрополія'", — сказав експерт.

На його думку, Росія прагне ролі "центру сили" у новому багатополярному світі.

"Путін хоче багатополярного світу, де Росія буде центром — центром впливу на пострадянському просторі, у Середній Азії, в Африці, на території колишньої організації Варшавського договору, в Арктиці. Тобто, так чи інакше, інтереси Росії — багатополярні. І тема України тут — не лише про захоплення нашої держави. Це — серйозний маркер", — пояснив Чаленко.

При цьому Росія, за його словами, фактично демонструє, що може безкарно порушувати міжнародні норми.

"Путін демонструє, що інші країни настільки слабкі, що Росія може робити все, що вона хоче. І в цьому — найбільша проблема", — зазначив політолог.

Він наголосив, що розмови про мир повинні мати реальне підґрунтя.

"Почався перемовний процес, так? Вибачте, але мова йде або про запровадження режиму припинення вогню, або — якщо його немає — лише один шлях: посилення безпосередніх обмежень для російського агресора. А що ми чуємо натомість? Що Сполучені Штати пропонують відновити роботу ради "Росія — НАТО", — сказав Чаленко.

Політолог переконаний: якщо жодних результатів не буде досягнуто в межах переговорного треку, ситуація невизначеності триватиме принаймні до осені.

"Я думаю, що якщо зараз нічого не досягнуть — а я не прихильник ідеї, що буде результат — то в такому режимі, як це назвати, "ні туди, ні сюди", усе триватиме щонайменше до осені. Але далі ситуація почне хитатися. Бо апетит приходить під час їжі. Щоб його зупинити, потрібні жорсткіші санкції, щоб не інтегрувати спроможності російської економіки", — наголосив експерт.

Він також зауважив, що одна з головних проблем — недостатня рішучість союзників України.

"Бо я бачу, що сьогодні є спроможність надавати Силам оборони України мінімально необхідну кількість допомоги, щоб ми просто не впали. Але це, знову ж таки, шлях до затягування війни, а не до зупинки агресора", — підсумував Ігор Чаленко.

Як повідомлялося раніше, Путін намагається перехопити ініціативу та кличе на переговори до Стамбула: що за цим стоїть.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Всі статті