Аналітики ISW спрогнозували дії росіян у разі ймовірного захоплення ними Авдіївки

У разі окупації Авдіївки росіяни не зможуть швидко просунутися й захопити великі населені пункти на захід від міста, бо російські війська зазнали дуже великих втрат, і для захоплення нових територій їм потрібен тривалий період відновлення й відпочинку. Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW) від 15 лютого.

"Потенційне захоплення Авдіївки Росією не матиме оперативного значення і, найімовірніше, принесе Кремлю лише негайну інформаційну та політичну перемогу", - пишуть аналітики.

Підкреслюється, що російська наступальна спроба захопити Авдіївку підкреслює нездатність російських військових провести успішне оперативне охоплення або оточення на Україні.

На думку аналітиків ISW, потенційне захоплення Авдіївки дало б Кремлю бойову перемогу, нехай і тактичну, для просування серед внутрішньої аудиторії напередодні президентських виборів у росії в березні 2024 року. Тобто, дало б можливість створити саме інформаційний ефект. 

"Російські ультранаціоналісти, особливо ті, хто пов'язаний із "Донецькою Народною Республікою" ("ДНР"), уже давно стверджують, що захоплення Авдіївки витіснить українські сили із зони удару по Донецьку і тим самим убезпечить обласний центр окупованої Донецької області", - йдеться у зведенні.

На думку аналітиків ISW, українські сили зможуть і надалі наносити удари по російських об'єктах у ближньому тилу на околицях Донецька як вогнем із закритих позицій, так і з дальньої дистанції, незалежно від захоплення росією Авдіївки. 

"Проте Путін, імовірно, спробує представити потенційне захоплення Авдіївки як значну перемогу, що закріплює контроль над окупованим Донецьком, російському ультранаціоналістичному співтовариству і широкій російській громадськості", - підкреслюється у зведенні.

Раніше у Байдена заявили, що Авдіївку можуть окупувати через брак артснарядів у ЗСУ, ситуація критична.

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті