Аналітики ISW пояснили, що означає збільшення кількості й масштабів механізованих наступів військами РФ за останні два тижні

Окупанти зібрали достатньо живої сили й техніки для суттєвої активізації наступальних зусиль на всьому театрі воєнних дій - саме це означає збільшення росіянами кількості й масштабій механізованих наступів на окремих ділянках фронту за останні два тижні. Таке припущення зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті від 3 квітня. 

"Російські війська, можливо, активізують механізовані атаки до того, як навесні брудна місцевість ускладнить механізовані маневрені бої. Вони, можливо, також активізують атаки, щоб скористатися нестачею української техніки до прибуття очікуваної західної допомоги в сфері безпеки", - йдеться у звіті в ISW.

Аналітики не виключили, що росія в цілому посилює загальний темп своїх наступальних операцій на українському фронті. В ISW зауважили, що інтенсифікація механізованих атак агресора на передовий, як правило, відбувалася одночасно з активізацією ракетних і дронових ударів по українських енергетичних об'єктах.

Зазначається, що російські сили активізували свою нову ударну кампанію по гідроелектростанціях і ТЕС в Україні приблизно 22 березня. На думку фахівців, ворог міг вдатися до цього, щоб чинити подальший тиск на українське командування з метою розгорнути системи ППО далеко від лінії фронту, щоб "безпечніше" активізувати дії своєї авіації на підтримку наземних атак.

З посиланням на українського військового оглядача Костянтина Машовця повідомляється, що ЗС РФ поступово перекидають техніку та особовий склад на передові позиції невеликими порціями, що ускладнює ЗСУ спостереження за накопиченням ворога. Аналітики вважають, що це може бути підтвердженням того, що росія готується до масштабніших штурмових операцій на фронті.

"Передбачається, що Росія готується і, можливо, вже має достатньо живої сили й техніки для суттєвої активізації поточних наступальних операцій або їхнього ініціювання в інших районах фронту", - йдеться також у звіті.

Раніше з посиланням на ISW повідомлялось, що РФ зможе почати масштабний наступ тільки на одному напрямку.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті