Американський пілот розповів про нюанси інтеграції винищувачів F-16 в ЗСУ

Інтеграція винищувачів F-16 в ЗСУ буде повільна та дуже поступова. Про це заявив американський військовий пілот, волонтер і військовий інструктор Пітер Грінбур в ефірі "Еспресо"

"Було б надто оптимістично думати, що F-16, навіть значна їх кількість можуть просто пронестися, а потім очистити все від ворожих ракет "земля-повітря" та очистити небо від ворожих літаків. Отже, це дуже складна і складна проблема, на вирішення якої західні війська, війська НАТО витратили величезні суми грошей, зусиль, тактики, зброї та технологій. Не всі ці технології прибудуть в Україну, це суть. Цілком ймовірно, що для початку в Україні буде невелика кількість F-16. Пілоти за визначенням будуть новачками на своїх літаках. Тож я б очікував дуже поступової та, на жаль, дуже повільної інтеграції F-16 у загальну систему, загальну картину війни", - заявив Грінбур. 

За його словами, винищувачі F-16 Україна може використовувати також і для захисту цивільної інфраструктури. 

"Гарні новини в тому, що F-16 це дуже вдала система. Вони вже давно використовуються, вони добре зібрані і багато країн їх використовують. Важливо розуміти, що це більше, ніж просто літак, ніж просто фізична оболонка, знаєте, крила, двигун. Ці речі є частиною більшої системи. Він включає в себе датчики, зброю, радари і, що більш важливо, всю систему, яка підтримує F-16, включно з розвідувальною системою спостереження,  яка багато чого в себе включає. Я вважаю, що головне для F-16, це  коли вони будуть успішно працювати в Україні, полягає в тому, що вони, певним чином додадуть обороні України, захистять як міську інфраструктуру цивільного населення, так і, я вважаю, допоможуть українським солдатам на полі бою", - зазначив експерт. 

Нагадаємо, держсекретар США повідомив, коли Україна отримає винищувачі F-16. 

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті