Ахметов: Мирний договір із РФ можливий виключно на умовах України

Укладення мирного договору з росією можливе лише на умовах України – із виведенням усіх російських військ та поверненням контролю над захопленими територіями. Таку думку висловив бізнесмен Рінат Ахметов в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera, - повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"Війна вбиває людей, калічить їхні долі та знищує майбутнє. Я за встановлення миру на українських умовах - виведення всіх російських військ із території України та повернення під контроль України всіх наших територій", - заявив бізнесмен.

Ахметов наголосив, що Україна нині бореться не лише за свою свободу, а й за свободу усієї Європи.

"Важливо усвідомити, що Україна бореться і за свою, і за вашу свободу. Отже, це наша спільна боротьба, яку ми маємо виграти", - додав він.

В повідомленні нагадується, що у червні Ахметов подав позов проти росії до Європейського суду з прав людини з вимогою притягнути країну-агресора до відповідальності за зруйновані українські підприємства.

Раніше пресслужба SCM повідомляла, що з початку повномасштабної війни підприємства Ахметова, його благодійний фонд і футбольний клуб "Шахтар" спрямували на допомогу Україні 2,7 млрд грн.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Всі статті