11 програмістів, які, ймовірно, працюють у російських компаніях, видалені зі списку ключових розробників ядра операційної системи Linux

11 програмістів, які, ймовірно, працюють у російських компаніях, видалені зі списку ключових розробників ядра операційної системи Linux.  Це сталося ще 18 жовтня, проте неспеціалізовані ЗМІ помітили це за кілька днів, передає російська служба Радіо Свобода.

Зміни до списку вніс американський програміст Грег Кроа-Хартман, який відповідає за підтримку стабільної версії ядра ОС. Він пояснив ситуацію «вимогами комплаєнсу» – процедури моніторингу відповідності роботи компаній законодавству.

У 10 із 11 віддалених розробників електронна пошта розміщена в зоні .Ru. Одинадцятий працює у російському розробнику мікропроцесорів «Байкал Електронікс». Внесений ними до ядра код залишився у системі, також у списку розробників як ядра, так і всієї ОС Linux, залишилися інші громадяни Росії. З рішення не ясно, чи прийматимуться нові виправлення від видалених програмістів.

Творець операційної системи Лінус Торвальд 23 жовтня натякнув, що ухвалене рішення пов’язане із запровадженими проти Росії санкціями. За його словами, такі рекомендації надали юристи.

«Різні вимоги комплаєнсу» стосуються не тільки США. Якщо ви все ще не чули про санкції проти Росії, спробуйте почитати новини. І під «новиною» я не маю на увазі спам, спонсорований російською державою», – заявив він.

Торвальд відмовився скасовувати рішення про видалення розробників:

«Будь ласка, використовуйте ту жижу, яку ви називаєте мізками. Я фін. Невже ви думали, що я підтримуватиму російську агресію? Очевидно... ви не знаєте історію».

Один із віддалених російських програмістів, Сергій Сьомін, прокоментував своє вилучення з розсилки розробників. Він заявив, що не оскаржуватиме рішення, але назвав його шкідливим для спільноти: «Жодної подяки, жодних заслуг розробникам за всі ці роки відданої роботи... Незалежно від причини ситуації, хіба ми не заслужили на більше?»

Операційну систему Linux розробляють програмісти з усього світу, переважна більшість роблять це у вільний від роботи час. Ключові розробники визначають, які редагування від спільноти можуть бути прийняті в код.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Всі статті