На Прикарпатті паспортизують архітектурні пам’ятки

На Івано-Франківщині на паспортизацію пам’яток потрібно 160 тис. грн. про це сьогодні, 17 лютого,  на черговому засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради розповів начальник відділу з питань охорони культурної спадщини МВК Ігор Панчишин, - інформує кореспондент «ОстроВ».

Зазначимо, що на території міста зареєстровано 560 пам’яток міського значення, 60% з них – у задовільному стані. Також  нараховано 5 пам’яток  національного значення.

Зазначимо, що з усіх пам’яток місцевого значення, які внесені до списку, тільки 12% – паспортизовані.

За словами начальника відділу, наразі відділом проведено первинну інвентаризацію пам’яток міста. Більша частина з них потребує вироблення відповідного паспорту.

«Розпочато важливу роботу щодо консультативної ради при відділі», - наголосив І. Панчишин.

Для проведення повної паспортизації відділом розроблено програму «Охорона культурної спадщини м. Івано-Франківська на 2011рік». Крім того, відбуваються систематичні обстеження пам’яток і територій, де проводяться спорадичні земельні і будівельні роботи.

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Донбасс
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе в фокусе внимания СМИ оккупированного Донбасса был старт незаконных в Донецкой и Луганской областях Украины выборов в Государственную думу страны-агрессора и, конечно же, всенародное празднование 8 марта. Публикации на эти темы...
Страна
05.03.2026
15:00

Крым в состоянии тревоги: 12 лет оккупации и системных проблем

"Да, Россия незаконно забрала Крым в 2014 году, так же как сейчас делает это с другой территорией Украины. Но это уже произошло, и будем откровенны, никакой честный референдум или голосование сегодня не на стороне Украины".
Мир
04.03.2026
15:00

«Противники урегулирования должны четко понимать, что шутки кончились». Российские СМИ об Украине

...Местные представители русского сопротивления делятся наблюдениями и не скрывают: депрессия всё больше захватывает русских людей, остающихся до сих пор по ту сторону линии боевого соприкосновения
Все статьи