Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу влаштували, що називається, "свято неслухняності". Всупереч активно поширюваній інформації про те, що Кремль заборонив вживати в новинних сюжетах ім'я Євгена Пригожина та ПВК "Вагнер" узагалі, місцеві журналісти впали в "дисидентство" і продовжили піарити це незаконне збройне формування.

Забути Герострата

Важко сказати, чи існує насправді темник з інформаційної ізоляції Пригожина. Однак бойовик Олександр Ходаковський повідомив, що він особисто бачив відповідний документ. "Потрапив до рук один документ... Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Є він, є його люди - ні він, ні його люди не піддаються переслідуванню за свої слова, але ті, хто буде говорити про них вголос - переслідуванню, згідно з документом, піддадуться. У документі не сказано, як не можна говорити - добре чи погано, - просто: не говорити.... Такий собі Волан-де-Морт у нас тут із вами створився. І, як і цей фентезійний персонаж, той, про кого не можна говорити, теж поступово набирає вплив, - тільки замість чарівної палички в нього в руках чарівна кувалда... ", - дав зрозуміти колишній офіцер СБУ, що формула "забути Герострата" в цій ситуації не спрацює.

І справді, місцеві "воєнкори" із задоволенням, буквально смакуючи і насолоджуючись, передруковували численні коментарі власника ПВК "Вагнер", в яких він глумився над міністром оборони Росії Сергієм Шойгу, обзивав лайливими словами начальника Генерального штабу ЗС РФ Валерія Герасимова і так далі.

У їхніх репортажах "вагнерівці" зображувалися лицарями без страху і докору. Чітко проявилася тенденція відбілити цю дику орду і показати, що це зовсім не вони стерли до останнього каміння український Бахмут, залишивши від процвітаючого міста тільки ім'я одіозного більшовика Артема.

Так, наприклад, ТК "Донецьк Z/Зведення" опублікував серію фотографій, де бойовик "Вагнера" із смутком розглядає зруйнований Будинок культури імені Мартинова. Із сумним виглядом досвідченого туриста, який на власні очі побачив загибель Помпеї, він піднімається закопченими мармуровими сходами, зупиняється біля погруддя Олександра Пушкіна, яке випадково вціліло, і сумно дивиться на розбиту стіну. Фоторепортаж супроводжується короткою історичною довідкою про те, що "Народний дім з куполом і вежею був збудований ще 1902 року в Російській Імперії, а 1926 року став частиною збудованого Палацу Леніна". А потім журналіст "сенсаційно" повідомляє, що "українці в період боїв у центрі міста, відступаючи, пошкодили частину будівлі вибухом".

Однак насправді Будинок культури обстріляли і зруйнували російські війська, зокрема пригожинські найманці. Це сталося в ніч на 8 вересня 2022 року, тобто, коли про відступ ЗСУ з Бахмута й мови не було. За фотографіями того часу добре видно, що будівля знищена саме внаслідок її варварського бомбардування ззовні. На той момент у Будинку культури розташовувався гуманітарний штаб.

Але, як то кажуть, не "воєнкорами" єдиними... Вони завжди вирізнялися певним свавіллям.  Але в "дисиденти" записалися навіть "офіційні" видання. Зокрема, абсолютно неприпустимого непослуху припустилося "Донецкое агентство новостей", тобто найголовніше видання "ДНР".

"Пам'ятник бійцям приватної військової компанії "Вагнер" може з'явитися в центрі Артемівська", - озвучили місцеві журналісти ідею "в. о. міністра культури ДНР" Михайла Желтякова.

"Я вважаю, ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі в місті", - процитував ДАН слова "міністра".

Огляд підготував Юрій Бовх, "ОстроВ"

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті