Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня російська влада повідомила, що на окупованих територіях України, які в РФ називають своїми "новими територіями", було відкрито "регіональні підрозділи" Роскомнагляду, тобто цензурного органу. Виявилося, що в "ДНР", "ЛНР", непідконтрольних частинах Херсонської і Запорізької областей зареєстровано всього 11 підконтрольних Кремлю засобів масової інформації. Скільки з них припадає на Донбас - не уточнюється. На сьогодні численні, часто анонімні Телеграм-канали, ЗМІ не вважаються, тому можуть собі дозволити відхилення від "генерального курсу партії".

Неофіційно про "офіційне"

Наочно деякі розбіжності в дозволених російською владою інформаційних ресурсах, які умовно мають назву "воєнкорівських", добре помітні в ситуації з недавніми обстрілами Маріуполя. Так "Донецкое агентство новостей" обмежилося скупою новиною про те, що 26 травня "бойовики Києва завдали ракетного удару по Маріуполю. По місту було випущено дві далекобійні ракети. Зі свого боку, кореспондент ДАН із місця подій розповів, що вибухи було чути на все місто". Так званий "глава адміністрації" Маріуполя Олег Моргун був трохи більш багатослівним. "Сьогодні ввечері ВФУ обстріляли Маріуполь. У напрямку міста було випущено дві далекобійні ракети. На щастя, за попередніми даними, жертв, постраждалих і руйнувань міської інфраструктури немає", - написав він у тебе в ТК.

А ось "воєнкори", так би мовити, далекі від чиновницьких кабінетів, на основі "офіційних" повідомлень почали видавати розширені версії. "Два з половиною мільйони доларів - саме стільки коштує крилата ракета Storm Shadow. Ворог їх випустив дві. Одну відпрацювало наше ППО, друга влучила в порожній зруйнований завод Азовсталь. П'ять мільйонів на вітер", - написав такий собі Руденко.

"Це точно не радісний пост про невдачу ворога. Те, що ці ракети долетіли до Маріуполя, це вже величезна проблема. Але дуже добре, що вони не досягли своєї мети", - зумів залишитися він у рамках близької до "державної" концепції.

Однак його менш слухняні та більш схвильовані колеги його не підтримали. "Поки Руденко переконував нас, що завод стоїть, пустує, і хохли нічого не домоглися, останні, чомусь, з нас регочуть... Мовляв, насправді ракетки поцілили у вертолітний майданчик і склад некерованих авіаційних ракет... Вони, звісно, дурні, але невже настільки, щоб цілитися просто у "покинуту закидьку"?", - припустив менш райдужний сценарій ТК "ЧП Донецк".

З уже зовсім розперезався "власкор" одного з російських телеграм-каналів. "Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії", - написала "Кремлівська табакерка". Нібито з посиланням на офіцерів Генерального штабу ЗС РФ і російських окупантів, які служать у Маріуполі, авторка повідомляє, що "в п'ятницю, 26 травня, в результаті... обстрілу знову масові жертви - понад 250 загиблих"

"Українські ракети влучили в місце розташування великої групи військових і в скупчення нашої техніки, розповіло джерело в Генштабі. Цього разу удар був наведений на досвідчених військових - спецназ і морпіхів, які напередодні прибули до Маріуполя", - пише він.

"У тому, що удар стався за наводкою, ніхто вже не сумнівається. "Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут", - цитує він слова одного з "визволителів".

Огляд підготував Юрій Бовх, "ОстроВ"

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті