Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня російська влада повідомила, що на окупованих територіях України, які в РФ називають своїми "новими територіями", було відкрито "регіональні підрозділи" Роскомнагляду, тобто цензурного органу. Виявилося, що в "ДНР", "ЛНР", непідконтрольних частинах Херсонської і Запорізької областей зареєстровано всього 11 підконтрольних Кремлю засобів масової інформації. Скільки з них припадає на Донбас - не уточнюється. На сьогодні численні, часто анонімні Телеграм-канали, ЗМІ не вважаються, тому можуть собі дозволити відхилення від "генерального курсу партії".

Неофіційно про "офіційне"

Наочно деякі розбіжності в дозволених російською владою інформаційних ресурсах, які умовно мають назву "воєнкорівських", добре помітні в ситуації з недавніми обстрілами Маріуполя. Так "Донецкое агентство новостей" обмежилося скупою новиною про те, що 26 травня "бойовики Києва завдали ракетного удару по Маріуполю. По місту було випущено дві далекобійні ракети. Зі свого боку, кореспондент ДАН із місця подій розповів, що вибухи було чути на все місто". Так званий "глава адміністрації" Маріуполя Олег Моргун був трохи більш багатослівним. "Сьогодні ввечері ВФУ обстріляли Маріуполь. У напрямку міста було випущено дві далекобійні ракети. На щастя, за попередніми даними, жертв, постраждалих і руйнувань міської інфраструктури немає", - написав він у тебе в ТК.

А ось "воєнкори", так би мовити, далекі від чиновницьких кабінетів, на основі "офіційних" повідомлень почали видавати розширені версії. "Два з половиною мільйони доларів - саме стільки коштує крилата ракета Storm Shadow. Ворог їх випустив дві. Одну відпрацювало наше ППО, друга влучила в порожній зруйнований завод Азовсталь. П'ять мільйонів на вітер", - написав такий собі Руденко.

"Це точно не радісний пост про невдачу ворога. Те, що ці ракети долетіли до Маріуполя, це вже величезна проблема. Але дуже добре, що вони не досягли своєї мети", - зумів залишитися він у рамках близької до "державної" концепції.

Однак його менш слухняні та більш схвильовані колеги його не підтримали. "Поки Руденко переконував нас, що завод стоїть, пустує, і хохли нічого не домоглися, останні, чомусь, з нас регочуть... Мовляв, насправді ракетки поцілили у вертолітний майданчик і склад некерованих авіаційних ракет... Вони, звісно, дурні, але невже настільки, щоб цілитися просто у "покинуту закидьку"?", - припустив менш райдужний сценарій ТК "ЧП Донецк".

З уже зовсім розперезався "власкор" одного з російських телеграм-каналів. "Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії", - написала "Кремлівська табакерка". Нібито з посиланням на офіцерів Генерального штабу ЗС РФ і російських окупантів, які служать у Маріуполі, авторка повідомляє, що "в п'ятницю, 26 травня, в результаті... обстрілу знову масові жертви - понад 250 загиблих"

"Українські ракети влучили в місце розташування великої групи військових і в скупчення нашої техніки, розповіло джерело в Генштабі. Цього разу удар був наведений на досвідчених військових - спецназ і морпіхів, які напередодні прибули до Маріуполя", - пише він.

"У тому, що удар стався за наводкою, ніхто вже не сумнівається. "Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут", - цитує він слова одного з "визволителів".

Огляд підготував Юрій Бовх, "ОстроВ"

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті