ТОП-5 найдорожчих факультетів Прикарпаття

ТОП-5 найдорожчих і найдешевших факультетів (спеціальностей) Прикарпатського національного університету, - повідомляє “pravda.if.ua”.

Найдорожчу спеціальність надає … Інститут історії і політології, де за право отримати диплом фахівця з міжнародних відносин цьогорічні першокурсники мусять віддати 12555 гривень за рік. На другому місці – Юридичний інститут, де за право здобути спеціальність майбутнім юристам доведеться викласти 12320 гривень  на рік (на заочній формі навчання - 8445  гривень на рік), на третьому – спеціальність менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, яку за 11390 гривень на рік (на заочній формі – 7555 гривень на рік) можна здобути на Економічному факультеті. Слід зазначити, що решта спеціальностей цієї кузні майбутніх економістів, менеджерів та фінансистів, хоча і не потрапили до ТОП-5 найдорожчих, тим не менш не далеко від нього відстали, тож за право претендувати на диплом за фахом «маркетинг», «фінанси і кредит», «облік та аудит» та «менеджмент організацій» студентам доведеться викласти по 10655 гривень (на заочній формі – 7140 гривень). Четверту позицію впевнено посідає підготовка фахівців з англійської мови та літератури, річна вартість якої становить 11085 гривень (7260 гривень – а заочній формі), а замикає п’ятірку найдорожчих спеціальностей Інститут туризму, де навчання за спеціальностями «туризм» та «готельно-ресторанна справа» коштує по 10795 гривень на рік (7260 гривень на рік – на заочній формі навчання).

У свою чергу, ТОП-5 найдешевших підрозділів Прикарпатського національного університету очолює Верховинський коледж туризму та готельного бізнесу, річна вартість навчання в якому становить 4405 гривень (заочна форма навчання в закладі не передбачено). На другому місці – природничий факультет, де навчання на спеціальності «агрономія» вартуватиме для студентів 5390 гривень на рік на очній та 1900 гривень на заочній формі навчання. До речі, навчання майбутніх хіміків на цьому ж факультеті не вельми відстає від «агрономії». Його вартість 6610 гривень на рік (4225 гривень на заочній формі навчання) становить четверту позицію разом зі спеціальністю «дошкільна освіта (дефектологія і логопедія)». При цьому третє місце поділили між собою спеціальності, що надаються Фізико-технічним факультетом, а саме: «фізика», «прикладна фізика» та «комп’ютерна інженерія», за навчання на яких студентам-доведеться викласти всього (?) 6430 гривень.  Замикають ТОП-5 найдешевших факультетів (спеціальностей) «філософія», «українська мова та література», а також «російська мова і література», навчання за якими коштує 6730 гривень на рік (для «філософії» та «української мови» - 4640 гривень на заочній формі навчання).

Слід зазначити, що розподіл позицій в п’ятірках найдорожчих та найдешевших спеціальностей не змінився з минулого року. Втім, змінилися ціни. Вони зросли в середньому на 9 %, що, як стверджує керівництво вишу цілком відповідає рівню інфляції в Україні.

Статьи

Донбасс
29.04.2024
16:44

"Бесхозное имущество": как оккупанты будут отбирать жилье украинцев в "ДНР" и "ЛНР"

Простыми словами, забрать могут у тех, у кого есть недвижимость на оккупированной территории и все признаки, подтверждающие отсутствие эксплуатации недвижимого имущества.
Донбасс
28.04.2024
19:38

Нам некуда возвращаться: в российской истории нет периода, который можно назвать моделью для построения государственности. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе главный "философ" оккупированного Донбасса Александр Ходаковский внезапно заявил, что никаких скреп в России не было и нет, что российская история, даже в изложении Путина, не дает никаких моделей для "можем повторить". Те есть,...
Страна
27.04.2024
09:00

Театр во время войны: восстановление и новые сцены

Как театры, несмотря на все трудности, работают, гастролируют и создают новые сценические площадки, рассказываем в материале.
Все статьи