Наукова рада підтвердила успішність НПП "Гуцульщина" на Прикарпатті

Напередодні нового року науковці, фахівці, члени науково-технічної ради заповідника зібралися на чергове засідання, щоб підвести підсумки зробленого за 2009 рік та затвердити плани на наступний, - повідомляє "Телебачення Галичина".

До початку засідання спеціалісти відвідали окремі об'єкти та території парку. Приємні враження справила новобудова — адміністративний корпус у Косові, а також розбудова «Маєтку святого Миколая».

Теоретична частина наукової ради пройшла у візит-центрі. Директор парку Василь Пророчук коротко доповів про результати роботи колективу за рік, зазначивши, що згідно рейтингового оцінювання, проведеного спеціалістами Державної служби заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, парк «Гуцульщина» посів призове місце.

Багато зроблено, а ще більше треба зробити, вважають учасники підсумкової зустрічі. Доповідачі Любомир Держипільський, Іван Кашевко, Віталій Брусак та інші проаналізували виконання планів наукової та природоохоронної діяльності за рік. За допомогою мультимедійних засобів вони представили проекти планів на 2010-ий.

Як і кожного разу, найбільшу увагу наукова рада приділила стану природних екосистем, впровадженню нових наукових програм, природоохоронним заходам. У роботі наукової ради взяв участь заступник начальника обласного управління охорони навколишнього природного середовища, депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Головчак.

«Парк, починаючи практично з нуля, сьогодні має дві прекрасно облаштовані контори, — говорить пан Головчак. — Ми сьогодні оглянули нову контору парку, практично зроблено всі ремонти, контора достойна такої організації, якою є державна установа Національний природний парк. В людей просторі кабінети, я вважаю, що навряд чи може котрийсь парк похвалитися такими здобутками. Дуже багато зроблено і в плані рекреаційного освоєння території, зокрема “Садиба святого Миколая” — це унікальна річ».

Учасники зустрічі переконалися у високому рівні наукових здобутків парку і обдуманих планах на майбутнє. Керівництво планує запровадження геоінформаційної системи парку. Науковці відзначають, що до всіх господарських заходів на території заповідника тут підходять виважено. Це забезпечить відмінний стан лісів і території Національного природного парку «Гуцульщина».

Статьи

Донбасс
29.04.2024
16:44

"Бесхозное имущество": как оккупанты будут отбирать жилье украинцев в "ДНР" и "ЛНР"

Простыми словами, забрать могут у тех, у кого есть недвижимость на оккупированной территории и все признаки, подтверждающие отсутствие эксплуатации недвижимого имущества.
Донбасс
28.04.2024
19:38

Нам некуда возвращаться: в российской истории нет периода, который можно назвать моделью для построения государственности. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе главный "философ" оккупированного Донбасса Александр Ходаковский внезапно заявил, что никаких скреп в России не было и нет, что российская история, даже в изложении Путина, не дает никаких моделей для "можем повторить". Те есть,...
Страна
27.04.2024
09:00

Театр во время войны: восстановление и новые сцены

Как театры, несмотря на все трудности, работают, гастролируют и создают новые сценические площадки, рассказываем в материале.
Все статьи