16 унікальних відреставрованих ікон експонують у Львові

16 унікальних ікон – творів культурної спадщини відреставровано у Львові в межах проекту «Реставрація та виставка збірки колекції ікон «Студіон», - повідомили кореспондента "ОстроВ" в прес-службі Львівської ОДА.

 

Проект по реставрації ікон започаткували Львівська асоціація розвитку туризму та голова Комісії Сакрального Мистецтва ієромонах Севастіян (Степан) Дмитрух за підтримки Фонду Посла Сполучених Штатів Америки із збереження культурної спадщини. Метою проекту є збереження та порятунок унікальної колекції творів станкового темперного живопису XVI-XIX ст. – пам’яток культури України, які належать до світової спадщини сакрального мистецтва. Партнерами проекту є управління культури і туризму, а також управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації та Львівський музей історії релігії.
 

Ознайомитись із відреставрованими іконами можна у церкві-музеї сакрального мистецтва ім. Блаженного Казимира-Климентія Шептицького (м. Львів, вул. Кривоноса,1). Зокрема, для огляду у церкві виставлено такі твори культурної спадщини:
1. Двостороння Хоругва: «Євхаристія», «Не ридай мене мати», поч. ХІХ ст.
2. Двостороння Хоругва: «Богородиця Страждальна», «Розп’яття Милятинське», ХІХ ст.
3. Ікона «Богородиця» (елемент Іконостасу), 1759 рік.
4. Ікона «Преображення Господнє», XVIII ст.
5. Ікона «Святий Лаврентій», XVIII ст.
6. Ікона «Святий Стефан», XVIII ст.
7. Проскомидійник ХІХ ст.
8. Ікона «Різдво Богородиці», 1759 рік.
9. Ікона «Святий Миколай», 1759 рік.
10. Царські Врата, 1759 рік.
11. Ікона «Іван Хреститель з житієм, XVI ст.
12. Ікона «Святий євангеліст Іван», XVIII ст.
13. Ікона «Святий євангеліст Лука», XVIII ст.
14. Апостоли XVII ст.
15. Апостоли XVIII ст.
16. Ікона «Покрова», XVIII ст.
 

Довідка.
Проект «Реставрація та виставка збірки колекції ікон «Студіон» стартував ще 15 вересня 2008 року і триватиме до 1 жовтня 2010 року.
Завдяки підтримці Фонду Посла Сполучених Штатів Америки із збереження культурної спадщини ще буде здійснена реставрація 38 ікон і 2-х шедеврів дерев’яної сакральної різьби, стан яких потребує негайного порятунку. Окрім цього, заплановано друк повно колірного двомовного альбому та обладнання церкви-музею сакрального мистецтва ім. Блаженного Казимира-Климентія Шептицького охороною і пожежною сигналізацією.

Статьи

Донбасс
28.04.2024
19:38

Нам некуда возвращаться: в российской истории нет периода, который можно назвать моделью для построения государственности. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе главный "философ" оккупированного Донбасса Александр Ходаковский внезапно заявил, что никаких скреп в России не было и нет, что российская история, даже в изложении Путина, не дает никаких моделей для "можем повторить". Те есть,...
Страна
27.04.2024
09:00

Театр во время войны: восстановление и новые сцены

Как театры, несмотря на все трудности, работают, гастролируют и создают новые сценические площадки, рассказываем в материале.
Донецк
26.04.2024
16:00

Восстановление Донетчины: пока даже не в проекте, но...

Отношения власти и общественности никогда не были исключительно конструктивными, в Донецкой области в частности, прежде всего, из-за взаимного недоверия, нехватки опыта, несовпадения представлений о сотрудничестве и просто нежелания власти быть...
Все статьи