У росії зросла кількість дрібних крадіжок у продуктових магазинах - виносять алкоголь та ковбасу

Росіяни стали частіше красти продукти в магазинах – кількість заарештованих та оштрафованих за це зросла на 17%. Про це повідомляє Телеграм-канал "Верстка" 22 листопада.

Експерти пов'язують зростання дрібних крадіжок зі збідненням населення у воєнний рік.

Так, з січня по червень 2022 року в росії зросла кількість дрібних розкрадань (стаття 7.27 КпАП) порівняно з тим самим періодом минулого року. Суди у першому півріччі визнали винними у дрібних розкраданнях 67 113 осіб. Це майже на 17% більше, ніж торік.

Дрібним розкраданням вважається крадіжка майна, вартістю до 2500 рублів. Покарання – штраф, обов'язкові роботи чи арешт до 15 діб. Більшість справ за цією статтею стосується крадіжок у продуктових магазинах.

«Верстка» вивчила кілька десятків опублікованих судових актів у справах про дрібне розкрадання та виявила, що найчастіше росіяни крали алкоголь, ковбаси, м'ясо, вершкове масло, солодощі. Судді переважно призначали правопорушникам штрафи чи адміністративні арешти.

Так, у Сиктивкарі місцевий житель був поміщений у спецприймач на чотири доби за те, що вкрав у «П'ятірці» пачку вершкового масла вартістю 116 рублів. Інший сиктивкарець був заарештований на четверо діб за те, що викрав у магазині 220 грамів помідорів та 300 грамів огірків на 92 рублі. Житель Домодєдово отримав дві доби арешту за те, що виніс із магазину палицю ковбаси за 140 рублів. У Гірничо-Алтайську місцевому жителю суд призначив 20 годин обов'язкових робіт за крадіжку копченого стегенця вартістю 157 рублів.

За останніми даними Росстату, кожен восьмий росіянин живе за межею бідності. Дохід 17,6 млн людей (12,1%) не перевищує 14 000 рублів.

Зростання кількості дрібних крадіжок у магазинах безпосередньо пов'язане з падінням рівня життя в росії, вважає економіст Наталія Зубаревич. «Це типовий наслідок збіднення. Крадіжки зростатимуть», — упевнена вона.

Статті

Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Донбас
05.05.2024
19:32

«Золоті яйця нашої еліти все міцніше стискалися твердою рукою ляльководів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу напружено працювали в режимі фабрики фейків. Велика кількість публікацій була присвячена трагедії 2-го травня 2014 року в Будинку профспілок в Одесі. Місцева пропаганда традиційно брехливо розповідала про ті...
Всі статті