При гуманітарних хабах Старобільської РВА відкрились Центри підтримки сім’ї, де працюють переселенки - колишні клієнтки хабів

Центри підтримки сім’ї відкрились при гуманітарних хабах Старобільської РВА в містах Київ і Свалява Закарпатської області у березні, значна частина колективу Центрів - жінки-ВПО, які раніше користувались послугами цих хабів. Про це "ОстроВу" повідомила очільниця релокованої з Луганщини ГО "Центр спільного розвитку "Дієва громада" Оксана Очкурова 12 березня.

"Центри підтримки сім’ї у Києві та Сваляві - це безпечне й відкрите середовища для переселенців, де вони можуть зустрічатися, спілкуватися з іншими членами громади та отримувати соціальні послуги. Ми створили Центри в рамках проєкту "Відкриті двері. Розширення доступу до соціальних послуг", який реалізується нашою громадською організацією", - розповіла Очкурова.

Як повідомляється на сторінці громадської організації у Facebook, робота Центру підтримки сім’ї складається із наступних компонентів:

- ресурсний центр підтримки сім’ї,

- відкритий простір з ігровою зоною,

- освітні класи у форматі позашкільних занять для дітей,

- неформальна освіта протягом життя.

У Центрах переселенцям надають безкоштовні послуги соціальні працівники, соціальні педагоги, психологи, працівники культури й інші спеціалісти.

Як підкреслює Оксана Очкурова, більша частина колективу Центру, який працює у Сваляві - це жінки-переселенки, які протягом усього періоду роботи Старобільського хабу (це майже два роки) отримували тут різну допомогу, від "гуманітарки" до навчання на різних курсах.

Наприклад, переселенка з Донеччини Юлія Павлюк у Центрі навчає дітей англійської мови й проводить з ними інші заняття. Юлія підкреслює, що тривалий час разом із своєю родиною користувалась соціальними послугами Старобільського хабу.

"Тут знаходять щось корисне для себе три покоління моєї родини, - каже жінка. - І мої батьки, і я, і мій син".

Ще одна працівниця Центру підтримки сім’ї у Сваляві - переселенка з Сєвєродонецька Ольга Панаріна. Вона працівниця культури, засновниця й керівниця дитячо-юнацького вокального ансамблю "Усмішка" Сєвєродонецького міського центру дитячої та юнацької творчості. Після вимушеного переселення Ольга працює з вихованцями дистанційно. Одночасно у Центрі підтримки сім’ї вона вживу проводить арттерапевтичні заняття для дорослих. 

Адреси й графіки роботи Центрів підтримки сім’ї є такими.

Місто Київ, бульвар Лесі Українки, 26а, кабінет 330, з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 15:00.

Місто Свалява Закарпатської області, вул. Чорновола, 3, з понеділка по суботу з 09:00 до 17:00, перерва з 13:00 до 14:00.

Психологиня Ольга Гриньку проводить індивідуальні й групові заняття для дітей і дорослих

За ініціативи Юлії Павлюк у Сваляві відбулись змагання зі спідкубінгу - збирання кубика Рубіка на швидкість.

Колектив Центру підтримки сім’ї, який працює в Києві

Конектив Центру підтримки сім’ї, який працює у Сваляві

Ігрова зона для дітей

Раніше повідомлялось, що Старобільська РВА надала оновлені контакти й адреси гуманітарних хабів, які обслуговують ВПО з Луганщини в різних регіонах України.

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті