Після вторгнення в Україну в 2022 році з росії виїхала низка мільярдерів

Одним із підсумків військового 2022-го для росії можна назвати масштабну втечу капіталу. Путін не дарма скасував щорічну зустріч із великим бізнесом - країну залишили найбагатші бізнесмени, - пише телеграм-канал "Можемо пояснити".

Одним із найгучніших і найяскравіших розмежувань із Кремлем став від'їзд Олега Тінькова. Він публічно виступив проти війни з перших днів. Невдовзі після цього бізнесмена змусили продати банк "Інтерросу" Володимира Потаніна. Незабаром він офіційно відмовився від російського громадянства.

Головні особи «Альфа-банку» Михайло Фрідман ($11,8 млрд) та Петро Авен ($4,3 млрд) теж живуть за кордоном (у Великій Британії), і обидва потрапили під санкції. Після початку війни Фрідман написав листа співробітникам лондонського офісу Letter One, виступивши проти кровопролиття. А Авен відхрестився від путіна, стверджуючи, що жодного впливу на президента ніколи не чинив.

Від російського громадянства відмовився співзасновник фінтех-компанії Revolut Микола Сторонський ($7,1 млрд). У березні він виступив із засудженням війни. Нині Сторонський – громадянин Великобританії.

Аналогічно вчинив і венчурний інвестор Юрій Мільнер ($7,3 млрд). Він обіцяв пожертвувати понад 100 млн. українським біженцям. Міллер живе у США.

Щоб врятувати бізнес, відмовився від російського громадянства і засновник Freedom Holding Corp - мільярдер Тимур Турлов (2,4 млрд. доларів). У червні він став громадянином Казахстану.

Павло Дуров (стан $15,1 млрд) попросив більше не називати себе російським бізнесменом, але від громадянства не відмовлявся. Він живе у Дубаї. Також попросили більше не вважати себе росіянами засновники компанії Playrix брати Ігор та Дмитро Бухмани ($8,1 млрд). Свою компанію через війну вони повністю вивели з Росії та Білорусі.

Засновник "Трійка Діалог" Рубен Варданян також відмовився від російського громадянства. Але зробив це для початку політичної кар'єри у Вірменії.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті