Міжнародний суд у Гаазі почав розгляд по суті позову України проти росії

У Міжнародному суді ООН у Гаазі у вівторок, 6 червня, відбулися перші слухання, присвячені розгляду по суті позову України проти росії. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що суд було подано у зв'язку з імовірним порушенням російською стороною двох міжнародних конвенцій - про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію будь-яких форм расової дискримінації.

Кульмінацією шестирічної роботи назвав засідання в Гаазі посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич після закінчення першого дня слухань. Це - перший процес України проти росії, який у міжнародній судовій інстанції дійшов до стадії розгляду по суті, зазначив він.

6 червня свої аргументи п'ятнадцяти суддям у Гаазі представляла українська сторона. У першій частині засідання адвокати розглядали дії проросійських сепаратистів на Донбасі, що призвели до загибелі й поранень мирних громадян, зокрема аварію "Боїнга" "Малайзійських авіаліній", обстріл житлових районів Краматорська та Маріуполя, пасажирського автобуса поблизу Волновахи, вибухи на мітингу і в нічному клубі в Харкові.

Українська сторона наполягає на тому, що всі ці трагічні події сталися, оскільки росія свідомо постачала сепаратистам озброєння, продовжуючи поставки після кожного подібного епізоду, відмовлялася співпрацювати з Києвом у питаннях прикордонного контролю нелегальних поставок озброєнь, розслідування фінансування сепаратистських збройних формувань і судового переслідування відповідальних осіб.

Представлені РФ у письмовому вигляді контраргументи адвокати назвали "несумісними з реальністю і не підкріпленими доказами".

"Росія не вжила практичних заходів для запобігання терактам", - заявила адвокат Кловіс Тревіно.

Друга частина слухань була в основному присвячена звинуваченням на адресу росії в ухваленні систематичних заходів щодо расової дискримінації в анексованому Криму стосовно кримських татар та етнічних українців, включно з викраденнями, зникненням, убивствами, позасудовими обшуками та затриманнями, обмеженням викладання української та кримськотатарської мов.

"Цей шаблон дій не тільки призвів до дискримінації як до слідства, а й ставив її собі за мету", - заявила адвокатка Аманда Тунінетті.

Вказується, що представник російської делегації на процесі відмовився від спілкування з журналісткою DW.

Слухання сторін по суті справи триватимуть 8, 12 і 14 червня, а наступним етапом буде винесення вердикту. Очікується, що на ухвалення рішення суду ООН знадобиться щонайменше кілька місяців. Рішення Міжнародного суду ООН є обов'язковим до виконання для обох сторін.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті