У Києві стартує проєкт "Філармонія нескорених": перший концерт - у виконанні Камерного оркестру "Ренесанс"

Проєкт "Філармонія нескорених", на підтримку музикантів із окупованих та деокупованих українських територій, стартує 20 лютого у Києві, - повідомляють організатори.

«Філармонія нескорених» – проєкт Національної філармонії України, спрямований на підтримку музикантів із окупованих та деокупованих українських територій, зокрема, міст, що перебувають під постійним обстрілом агресора. 

Проєкт стартує 20 лютого концертом Камерного оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії під керівництвом диригента Василя Крячка.  Соліст – Назарій Пилатюк (скрипка). У програмі пролунають  твори Джованні Баттіста Перґолезі, Томазо Антоніо Віталі, Антоніо Вівальді, а також Джона Вільямса, Богдани Фроляк, Євгена Петриченка.

Василь Крячок – уродженець Черкащини, він пов’язав свою долю із Маріуполем, де ще наприкінці 1980-х заснував Камерний оркестр «Ренесанс», ставши його диригентом і художнім керівником. 2018-го Маестро очолив Маріупольську камерну філармонію, єдину філармонію України, що була створена вже у період незалежності. Від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого аж до другої половини квітня Василь Крячок залишався у Маріуполі. Окупанти неодноразово намагалися схилити Крячка до співпраці, але проукраїнська позиція митця залишалася незмінною. 

"Це буде наш перший концерт від початку війни.  24 квітня Маріупольській камерній філармонії виповнилось би 5 років. Війна розкидала нас по всьому світу. Дуже велика біда, що зі 103 працівників філармонії 62 залишилися співпрацювати із окупаційною російською владою. Ми – ті, що виїхали – починаємо із чистого аркуша, який потрібно заповнювати історією. Зібрали мінімальний склад камерного оркестру: 15 осіб. Із них – 4-5 маріупольців, решта – музиканти-переселенці із Луганська та Харкова, також запросили музикантів із Києва. 20 лютого – для нас символічний день. Це ще й день пам’яті Героїв небесної сотні. Але програма концерту буде не так траурною, як величавою. Усе ж ми відкриваємо нову сторінку у творчій біографії Маріупольської камерної філармонії", - розповів Василь Крячок. 

Після концерту  у Музичному салоні Колонного залу імені Миколи Лисенка відбудеться неформальне спілкування із Маестро Василем Крячком.

Маріупольська камерна філармонія була заснована у 2018 році – «наймолодша» філармонія України, а Василя Крячка призначено її директором. Також цього ж року стартував перший фестиваль класичної музики Mariupol Classiс, де камерний оркестр «Ренесанс» на чолі з Василем Крячком стали одними із провідних його учасників.

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті