Заводу з переробки гексахлорбензолу в Калуші не буде ніколи, - губернатор Прикарпаття

Губернатор Прикарпаття Михайло Вишиванок  після спільного засідання колегії ОДА та президії обласної ради сьогодні, 31 січня, заявив,  що заводу із переробки гексахлорбензолу в Калуші не буде ніколи, - повідомляє кореспондент «ОстроВ».

За його словами, це зумовлено тим, що відкриття підприємства в екологічно чистій, туристичній зоні, пов′язаного з хімічними відходами – злочин.

«Якби мова йшла тільки про переробку тих 20 тисяч тонн гексахлорбензолу, які вже там є, то це ще половина лиха. Якщо побудуємо такий завод, до нас поїде десятки, сотні тисяч тонн хімікатів з усієї України. Вести це усе у гори Карпати абсолютно не можна. Я категорично заперечуватиму наявність такого заводу. Поки я буду в області, підпису там мого не буде», - наголосив голова ОДА.

Як зазначив губернатор, відходи після переробки отрутохімікатів зберігають у глибоких шахтах під землею.

В області і надалі працюватимуть над тим, щоб вивезти гексахлорбензол за межі Прикарпаття.

Довідка

Будівництво заводу з переробки гексахлорбензолу на території Калуша ініціює його міський голова Ігор Насалик. За його словами, таке підприємство вирішило б проблеми з переробкою токсичних відходів не лише Калуша, а й усієї області.

Статьи

Страна
27.04.2024
09:00

Театр во время войны: восстановление и новые сцены

Как театры, несмотря на все трудности, работают, гастролируют и создают новые сценические площадки, рассказываем в материале.
Донецк
26.04.2024
16:00

Восстановление Донетчины: пока даже не в проекте, но...

Отношения власти и общественности никогда не были исключительно конструктивными, в Донецкой области в частности, прежде всего, из-за взаимного недоверия, нехватки опыта, несовпадения представлений о сотрудничестве и просто нежелания власти быть...
Страна
26.04.2024
10:51

Украинский металл: кажется, есть надежда

"Производственные результаты по итогам года могли быть выше, если бы импортная продукция из Китая не заходила в больших объемах на отечественный рынок, особенно когда в Украине производятся аналоги".
Все статьи