Західні армії мають сотню батарей Patriot, а ми не можемо поставити Україні сім – Боррель

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що блок робить недостатньо для захисту України від російських ракет. У той час, як у західних армій є близько ста батарей Patriot, Україні не можуть виділити сім. Про це повідомляє "Слово і діло".

«Кілька днів тому я розмовляв із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, і він відчайдушно просить сім батарей Patriot для захисту своєї країни. Було б немислимо, щоб ми не могли їх надати з огляду на те, що західні армії мають близько 100 батарей Patriot. Проте ми не можемо надати ті сім, про яких вони відчайдушно просять», – сказав Боррель.

Він зазначив, що Євросоюзу треба більше говорити не про відновлення України, а про те, як уникнути її руйнування.

«Найкращий спосіб витрачати менше коштів на відновлення – це витрачати більше на запобігання руйнуванням. А в українців немає можливості уникнути руйнування, тому що, правду кажучи, ми повинні робити більше і швидше, щоб дозволити їм мати необхідне», – сказав чиновник.

Раніше президент Володимир Зеленський назвав кількість Patriot необхідних Україні, щоби закрити небо від обстрілів росії.

Днями генсек НАТО Єнс Столтенберг анонсував, що союзники проведуть термінову ревізію своїх запасів і якщо зможуть відправлять Україні додаткові системи ППО та боєприпаси до них.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті